Обрат след почивката донесе на Дженоа успех в Парма (видео)

Дженоа стигна до обрат през второто полувреме на гостуването си на Парма и спечели с 2:1. За тима на Давиде Белардини това е първа победа след шест мача без успех. Джанлука Скамача се превърна в герой за гостите. Той се появи в игра като резерва на почивката и се разписа в 50-ата и 69-ата минута. Грациано Пеле откри резултата в 16-ата минута.

Двубоят започна при бавно темпо, а първата възможност се откри пред Денис Ман. Румънецът стреля слабо и Матиа Перин нямаше големи проблеми. Пеле започна като титуляр за Парма във втори мач и откри с акробатичен удар. Бившият италиански национал овладя топката на гърди и я прати в мрежата със задна ножица.

Дженоа опита да отговори и натисна за определен период. Ясмин Куртич пропусна добра възможност да увеличи аванса на домакините, след като с глава прати топката право във вратаря. Удар Матиа Дестро с глава пък мина покрай вратата.

На почивката Балардини направи две промени, които се оказаха решаващи. Скамача замени Шомуродов, а Марко Пяца влезе на мястото на Чибора. В самото начало на второто полувреме обаче Куртич се размина с гола. Гостите изравниха в 49-ата минута. Топката стигна до Дзапакоста на границата на наказателното поле. Той отправи нещо средно между удар и центриране и Скамача отклони топката в мрежата.

Скамача се разписа отново в 69-ата минута и Дженоа осъществи пълен обрат. Това развитие изнерви играчите на Парма, а играта стана накъсана. Скамача имаше шанс за хеттрик в 78-ата минута, но ударът му с глава не намери целта. Домакините не стигнаха до много шансове, но 10 минути преди края Ман пропусна отлична възможност. Той бе оставен непокрит и стреля с глава, но право във вратаря.