РБ Лайпциг се доближи до Байерн (видео)

РБ Лайпциг се доближи на точка от лидера Байерн след успех с 1:0 при гостуването на Арминия. Единственото попадение реализира Марсел Забитцер в 46-ата минута.

Играчите на Юлиан Нагелсман знаеха, че нямат право на грешка преди сблъсъка с Байерн след паузата за националните отбори. Те стартираха агресивно в Билефелд от началото. Дани Олмо стреля над вратата преди вратарят на домакините Щефан Ортега да демонстрира качествата си. Стражът с най-много спасявания в първенството отрази удари на Форсберг, Хайдара и Забитцер в рамките на няколко минути.

Арминия направи някакви опити в предни позиции, но не застраши вратаря на гостите. Най-добрата ситуация за домакините се откри през Рицу Даон. Голмайсторът на тима уцели добре топката, но Забитцер бе на точното място, за да блокира удара. Ортега пък направи шестото си спасяване за първото полувреме, когато отклони изстрел на Нкунку в гредата.

Както преди седмица срещу Айнтрахт РБ Лайпциг поведе в първата минута на втората част. Нкунку и Олмо комбинираха на наказателното поле и последният изведе Забитцер, който успя да преодолее Ортега. Клос пропусна една от редките възможности за Арминия след почивката, а вратарят на домакините продължи със спасяванията, като отрази удар на Нкунку.