Етър изпусна Ботев (Пловдив) във Велико Търново (видео)

Етър и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Положенията не липсваха и пред двете врати, но повечето от тях бяха за домакините от “Ивайло”, които могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от тази среща. Равенството не е толкова добра новина за “виолетовите”, които се намират на последната позиция и продължават борбата си за оцеляване. За “канарчетата” това е пети пореден мач без загуба. В края на срещата лошата новина дойде за отбора на гостите, след като нападателя на тима Атанас Илиев напусна принудително терена.

Първата възможност дойде в 12-ата минута, когато Маркиньос се пребори добре за една топка и изведе Атанас Илиев. Централният нападател навлезе в наказателното поле на домакините и стреля, но неточно.

В 30-ата минута “болярите” изпуснаха възможност да поведат в резултата. Мезу получи малко пред наказателното поле на Ботев и по прекрасен начин изведе Кнежевич наляво. Нападателят стреля добре, но право в обсега на Аргилашки и вратарят без проблем изби. Няколко минути по-късно Мезу стреля от дистанция, но отново не затрудни стража на "канарчетата".

В 38-ата минута отново Етър се размина с това да поведе в резултата. Здравко Илиев отправи хубаво центриране към наказателното поле на гостите, с което намери Мезу. Десятката на “виолетовите” обаче пропусна да вкара от около 5-6 метра, като ударът му с глава бе неточен. 3 минути по-късно отново след прекрасно центриране на Илиев Боруков нанесе изстрел с глава, но отново в аут.

Началото на втората част започна също с натиск на търновци. След центриране от корнер последва удар с глава, който обаче премина над напречната греда. В 52-ата минута Здравко Илиев отправи много мощен шут от дистанция в близкия ъгъл на Аргилашки и вратарят успя да избие.

В 57-ата минута Мечев центрира от пряк свободен удар. Това доведе да разбъркване в наказателното поле на Ботев и до изчистване на топката. Тя обаче дойде много удобна за Кольо Станев, който стреля директно от движение от дъгата на наказателното поле, но само сантиметри го разделиха от това да вкара. 2 минути по-късно Кнежевич също отправи шут, но неточен.

В 70-ата минута Маркиньос задържа добре, заобиколен от трима играчи на Етър пред наказателното поле на “виолетовите”. Все пак нападателят успя да пусне кълбото към Филип Филопов, който не се поколеба и отправи силен изстрел. Ударът обаче премина на сантиметри от страничния стълб.

15 минути по-късно Здравко Илиев подаде добре към Кнежевич в наказателното поле, който стреля добре, но вратарят на Ботев изкара в ъглов удар.

В края на срещата Атанас Илиев получи лоша контузия в главата и бе принудително заменен от Джонатан Перейра.

С това равенство Етър остава на последната 14-а позиция със 17 точки. Ботев (Пловдив) от своя страна е с 21 точки, като рискува да бъде изместен от 10-ата позиция.

ЕТЪР 0:0 БОТЕВ (ПЛОВДИВ)

Стартови състави:

Етър: 1. Христо Иванов, 44. Божидар Кацаров, 10. Мезу, 84. Здравко Запрянов, 70. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 26. Мариян Иванов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 16. Симеон Мечев, 23. Христофор Хубчев

Ботев: 33. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 7. Маркиньос, 9. Атанас Илиев, 13. Мишел Еспиноза, 21. Емануел Току, 22. Реда Рабей, 23. Димитър Тонев, 24. Кевин Янсон, 28. Филип Филипов