Марица излиза срещу ЦСКА във финала за Купата на България

Волейболистките на Марица (Пловдив) ще преследват днес шестата си Купа България в историята си. Маричанки ще играят във финала на турнира срещу ЦСКА (София). Двубоят е днес, от 17:00 часа в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

За първи път в историята финалите при жените и мъжете в турнира Купа България ще се играят в един и същи ден и в един и същи град. Пазарджик ще приеме и мъжкия финал между и , който ще се проведе от 19:30 часа.

За маричанки това е 10-и финал в турнира, като до момента отборът е спечелил 5 пъти трофея – 2012, 2015, 2017, 2018, 2019-а години. Марица е бил и четири пъти финалист  – 1997, 2001, 2011 и 2016. По брой трофеи "жълто-сините" са на трето място със Славия с по 5 отличия, но днес може да излязат еднолично на третото място с 6.

ЦСКА е вторият най-успешен отбор в турнира с 19 трофея, но последната Купа на тима е от 2013-а година.

През миналия сезон турнирът беше прекъснат на фаза полуфинал заради пандемията от коронавируса и за първи път в историята на българския волейбол Купа България при жените остана без победител.

Момичетата на Лазар Лазаров отстраниха Перун (Варна) на четвъртфиналите в турнира с 3:0 като гост във Варна, а на полуфиналите се справи с Берое (Стара Загора) също с 3:0 в Пловдив.

ЦСКА достигна до финала, след като победи на четвъртфиналите Локомотив (София) като гост с 3:0, а на полуфиналите "червените" се справиха в драматична среща срещу ДКС Варна (Варна) с 3:2 гейма.

Във временното класиране в НВЛ Марица е лидер с 36 точки, а ЦСКА е втори с 28 точки.

В последните си срещи в първенството пловдивчанки победиха Берое на 15 март с 3:0 в Пловдив. Последният двубой на ЦСКА в НВЛ беше точно срещу Марица. В София Червените загубиха с 0:3.