ЦСКА-София громи за Купата, неудържимият Кайседо с хеттрик (видео+галерия)

ЦСКА-София се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България след разгромен домакински успех с 4:0 над Ботев (Враца).

Над всички в този мач бе таранът на червените Жорди Кайседо, който реализира хеттрик (11, 39 д.,75), а Бисмарк Чарлс добави  последното попадение в 78-ата минута.

34 ЦСКА-София - Ботев (Враца)

Първият точен удар дойде в 6-ата минута и негов автор бе Тибо Вион, но Дамянов без проблем улови. Две минути по-късно врачани отговориха с опасна контраатака, чрез която Даниел Генов получи тапката на скорост в наказателното поле на домакините, финтира бранител и опита фалцов изстрел с десния крак в далечния ъгъл на Бусато, но той не се получи добре и не намери целта.

Последва нова атака на червените в 11-ата минута, след която те откриха резултата. Синклер пусна за Вион отдясно. Французинът центрира към Кайседо, който се извиси над всички и след удар с глава от 5 метра не остави шанс на Дамянов.

Врачани можеха бързо да изравнят, когато в 14-ата минута Жеферсон позволи на Генов да му отнеме топката на тъча. Нападателят на врачани навлезе в наказателното поле и подаде към непокрития Ндиайе, но халфът стреля крайно неточно от десетина метра и пропиля добрата възможност.

В 38-ата минута Кайседо се пребори за топката с бранител в зелено и се откъсна сам срещу Дамянов леко отдясно. Последва силен шут, но вратарят на Ботев изби. Минута по-късно ЦСКА-София организира нова опасна атака, този път отляво. Мазику преодоля атрактивно Зехиров след овладяване с гърди и нахлу на скорост в наказателното поле, защитникът на врачани го догони и го изрита, а реферът правилно посочи точката за изпълнение на дузпа. Тя бе реализирана от Кайседо, който вкара под плонжа на Дамянов за 2:0.

Втората част започна с две ситуации, които създадоха известно напрежение пред вратата на червените. Първо Ндиайе не уцели добре топката с глава след центриране от корнер и Матей я изчисти. В 47-ата минута пък Ненов шутира от дистанция, но в ръцете на Бусато.

В следващите минути двата тима си размениха по един изстрел отдалеч. Първо Тиаго стреля в аут, а малко по-късно Златински бе по-точен, но Бусато атрактивно изби.

В 63-ата минута Турицов намери Йомов, който опита да изненада Дамянов с удар в близкия ъгъл, но вратарят на врачани улови.

Въпреки солидната си преднина ЦСКА-София продължи да атакува и червените стигнаха до нов гол в 75-ата минута. Той дойде и с помощта на Зехиров, който допусна поредната си груба грешка, позволявайки на Мено Кох да му отнеме топката отляво до аутлинията. Последва набег на защитника към наказателното поле и отличен пас за Кайседо, който с шут от десетина метра по земя оформи своя хеттрик.

Само 180 секунди по-късно резервата Бисмарк Чарлс се откъсна сам срещу вратаря на врачани, преодоля го на скорост и реализира за 4:0.

В 89-ата минута Кайседо можеше да вкара четвъртото си попадение, когато Пеняранда го изведе очи в очи с Дамянов, но таранът  се засуети и стражът на гостите предотврати опасността.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 4:0

1:0 Жорди Кайседо 11
2:0 Жорди Кайседо 39 д.
3:0 Жорди Кайседо 75
4:0 Бисмарк Чарлс 78

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 2. Матей, 4. Кох, 24. Синклер, 15. Вион, 3. Жеферсон, 18. Мазику, 20. Тиаго, 10. Йомов, 30. Кайседо

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Дамянов, 81. Зехиров, 5. Ничев, 18. Миланов, 77. Николов, 23. Златински, 24. Ндиайе, 9. Генов, 10. Атанасов, 30. Домовчийски, 20. Бабунски