Али Соу с нов гол и пропусната дузпа при победа на Ростов (видео)

Бившият нападател на ЦСКА-София Али Соу отбеляза третия си гол в руската Премиер лига, след като се разписа при победата на Ростов с 4:0 в гостуването на Ротор. Гамбиецът пропусна дузпа при резултат 0:0, но отбеляза третото попадение в 62-рата минута. Преди него Армин Гигович (41') и Понтус Алмквист (59') до голяма степен вече бяха решили двубоя в полза на гостите, които прекъснаха серия от шест поредни мача без победа. В добавеното време Александър Саплинов оформи крайния резултат.

Още в четвъртата минута гол на Гогуа бе отменен заради засада, а много скоро след това Али Соу си спечели дузпа след единоборство именно с Гогуа. Чондрич обаче спаси удара от бялата точка на бившия нападател на ЦСКА-София. Четири минути преди почивката Ростов все пак излезе напред в резултата. Корнер пред вратата на домакините доведе до разбъркване, два удара на Хаджикадунич бяха блокирани, но в крайна сметка Гигович прати топката във вратата за 0:1, вкарвайки първия си гол за "жълто-сините".

В 59-ата минута Понтус Алмквист удвои, след като засече с глава центриране от корнер. Само три минути след това Али Соу реши всичко след солов пробив. В добавеното време Саплинов оформи крайния резултат, засичайки поредното центриране от ъглов удар.

С този успех Ростов се изкачи на шесто място, докато Ротор остава в зоната на изпадащите.