Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

"Синята" мечта за трофей се изпепели и този сезон - Славия ликува и бленува за нова Купа (снимки+видео)

Отборът на Славия се класира за полуфиналите на Купата на България, след като отстрани с 2:1 Левски в предишната фаза на надпреварта. “Белите” показаха по-голямо желание за успех под падащия сняг в квартал “Овча Купел” и заслужено продължават напред. Левски от своя страна за поредна година ще трябва да се примири с разочарованието от липса на трофей.

И трите попадения в срещата паднаха в края на мача. Питър Макрилос откри за Славия, но Марин Петков израви за гостите. Минута преди края на мача обаче Калоян Кръстев донесе победата на домакините и крайното класиране на "белите" сред четирите тима, които ще определят носителя на трофея. Феновете на тима вече мечтаят за нов триумф в турнира като този преди три години.

71 Славия - Левски 2:1

Домакините стартираха на вратата със Светослав Вуцов и пред него в защита Петър Патев, Надер Гандри, Андреа Христов и Филип Антовски. В халфовата линия действаха Георги Вълчев, Александър Златков и Питър Макрилос. В атака бе Калоян Кръстев, подпомаган от Димитър Рангелов и Радослав Кирилов

За “сините” започнаха на вратата Звонимир Микулич и пред него Живко Атанасов, Мартин Райнов и Тома Даске. В халфовата бяха Симеон Славчев, Илия Юруков, а по фланговете Здравко Димитров и Ивайло Найденов. Мартин Петков и Билал Бари пък подпомагаха на Найджъл Робърта на върха на атаката.

Домакините започнаха по-активно срещата и именно "белите" бяха тимът, който първи застраши вратата на съперника. Първо Христов стреля опасно с глава, а малко по-късно Рангелов също пробва мерника си, но прати топката право в ръцете на Микулич

Постепенно Левски поизравни играта и пробва да преодолее Вуцов с удари на Робърта и Димитров, но стражът на Славия спаси.

В средата на полувремето играта се изравни, като предимно властваше борбата по терена. Снеговалежът пък допълнително затрудняваше двата тима. До чисти положения пред някоя от двете врати така и не се стигна.

В самия край на първата част Рангелов от домакините закъсня за една топка влезе грубо в глезена на Слаавчев. Реферът обаче не показа жълт картон за ветерана, който щеше да бъде негов втори в срещата.

През втората част домакините сякаш отново влязоха по-добре и бяха по-активният тим. Все пак до чисти положения рядко се стигаше. На два пъти Макрилос пропусна да нанесе точни удари, с което да открие резултата.

Все пак австралиецът се реваншира за пропуските си в 77-ата минута. Тогава след индивидуален рейд и доза късмет при рикошет Макрилос успя да открие резултата с удар по земя с левия крак.

В 86-ата минута на мача младият Марин Петков изравни за Левски със страхотен шут. Талантът на "сините" стреля от дистанция и след рикошет в играч в бяло топката навести вратата на Вуцов за 1:1.

Сякаш срещата щеше да навлезе в продължения, когато Левски позволи на Ивайло Димитров да поеме топката в половината на "сините" и защитата  необяснимо остави непокрит Кръстев в близост до наказателното поле, който получи топката и с мощен шут хвърли в екстаз феновете на "белите", които дебнеха около стадиона - 2:1.

Левски нямаше нито време, нито сили за реакция и така Славия стана третият тим, който стигна до полуфиналите. Там са още Лудогорец и Арда, а утре ЦСКА-София и Ботев (Враца) ще определят четвъртия тим. Левски от своя страна записва още една година без трофей. За последно "сините" празнуваха отличие бе през вече далечната 2009 година, когато тимът стана шампион. За последен път тимът от Герена е печели Купата на България през още по-вехтата 2007 година.

СЛАВИЯ 2:1 ЛЕВСКИ
1:0 Макрилос (77)
1:1 Петков (86)
2:1 Кръстев (89)

СЛАВИЯ: 13. Вуцов, 4. Патев, 75. Гандри, 55. Христов, 19. Антовски, 77. Вълчев, 83. Златков, 7. Макрилос, 10. Кирилов, 8. Рангелов, 9. Кръстев

ЛЕВСКИ: 1. Микулич, 6. Найденов, 3. Атанасов, 4. Райнов, 28. Даске, 77. Юруков, 8. Славчев, 11. Димитров, 79. Петков, 19. Бари, 17. Робърта

Снимки: Владислав Иванов