Двама топреализатори върнаха Локомотив София на победния път в ББЛ А група

След две поредни загуби Локомотив София се върна на победния път в западния регион на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът се наложи с 83:76 над Балкан-2. След успеха Локомотив е с баланс 9-11, а Балкан е с 6-14.

Двата отбора изиграха много резултатно първо полувреме, въпреки че имаха ниска успеваемост при стрелбата от далечно разстояние. Отборът от София на няколко пъти повеждаше с 9 точки през първата четвърт, но след десет минути игра резултатът отново беше равен – 27:27. „Зелените“ започнаха втория период с 5:0, но след това съперникът им отново взе инициативата и на почивката водеше с 58:51 след 30 точки на Димитър Петров.

След паузата резултатността спадна, но Локомотив София поддържаше крехък аванс. В края на третата четвърт преднината му за първи път стана двуцифрена, а преди решителните десет минути тимът водеше със 71:61. В заключителните минути Балкан успя да намали разликата до 7 точки, но не и да стигне до пълен обрат.

Димитър Петров бе над всички за успеха с 40 точки и 14 борби, Радослав Колев също завърши с дабъл-дабъл – 21 точки и 14 борби, а Денислав Иванов добави 13 точки. За тима от Ботевград Илиян Пищиков беше най-резултатен с 20 точки, Александър Гавалюгов вкара 12, с 11 е Михаил Гавазов.

В мач от западния регион в ББЛ Б група, като в него лидерът Спортни таланти отстъпи с 67:76 на втория Foot Court.