Манчестър Сити постигна втори успех над Борусия (Мьонхенгладбах)

Отборът на Манчестър Сити стана поредният 1/4-финалист в Шампионската лига, след като преодоля Борусия (Мьонхенгладбах) с общ резултат 4:0. Тази вечер възпитаниците на мениджъра Джосеп Гуардиола спечелиха с 2:0 на неутралния терен в Будапеща, където победиха със същия резултат германския си съперник и в първата среща.

Резултатът тази вечер откри Кевин де Бройне в 12-ата минута. Шест минути по-късно Илкай Гюндоган удвои, а резултатът остана непроменен до края.

Двубоят започна с превъзходство на Манчестър Сити, което беше материализирано още в 12-ата минута. Тогава капитанът на "гражданите" Кевин де Бройне с удар от границата на наказателното поле откри резултата със страхотна тупалка.

15 Манчестър Сити постигна втори успех над Борусия (Мьонхенгладбах)

Опитът на "жребчетата" да се върнат в мача завърши безславно. Само шест минути по-късно Манчестър Сити удвои аванса си, като автор на попадението стана Илкай Гюндоган.

Фил Фодън пое топката в средата на терена, преодоля голямо пространство и пусна топката към германския национал в наказателното поле, който отблизо успя да преодолее стража на Борусия (Мьонхенгладбах) Ян Зомер. В 35-ата минута Де Бройне стреля от фаул, като стреля коварно под гредата, но Ян Зомер спаси, като прати топката в ъглов удар. Манчестър Сити наложи бързо темпо в началото на втората част и можеше да стигне бързо до трети гол. Гюндоган подаде перфектно към Рияд Марез, но ударът му мина встрани от вратата.

Манчестър Сити продължи да владее инициативата и да създава положения до края на втората част, но резултатът оставаше непроменен. В самия край Марез беше близо до трето попадение, но ударът на алжиреца мина встрани от вратата на Борусия.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БОРУСИЯ (М) 2:0 (в първия мач 2:0)

1:0 - Де Бройне 12

2:0 - Гюндоган 18

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Уокър, Диаш, Стоунс, Кансело, Силва, Родри, Гюндоган, Марез, Де Бройне, Фодън

БОРУСИЯ МЬОНХЕНГЛАДБАХ: Зомер, Лайнер, Гинтер, Елведи, Бенсабайни, Нойхаус, Закария, Хофман, Щиндъл, Тюрам, Емболо

Стадион: "Пушкаш Арена", Будапеща Съдия: Сергей Карацев (Русия) Начало: 22:00 часа