Този път Реал Мадрид не сгреши и се завърна сред най-добрите осем (видео)

След две поредни издънки на 1/8-финалите този път Реал Мадрид не допусна грешка и ще играе на 1/4-финалите в Шампионската лига. Това стана факт след втора победа над Аталанта - 3:1 в испанската столица. Рекордьорът по европейски титли беше спечелил и първата среща в Бергамо с 1:0, с което заслужено продължава напред с общ резултат 4:1. Неудържимият Карим Бензема заби първото попадение в 34-ата минута, а в 60-ата Серхио Рамос удвои от дузпа. Луис Муриел върна шансовете на гостите за кратко в 83-ата, но секунди по-късно Марко Асенсио направи 3:1.

Иначе Бензема удари и една греда, а Винисиус Жуниор изпусна две много добри положения. Италианският отбор се ограничи само с още два шанса пред Дуван Сапата, които обаче бяха отразени от Тибо Куртоа. Жребият за следващата фаза е в петък от 13:00 часа, а самите двубои ще са 6/7 и 13/14 април.

21 Реал Мадрид - Аталанта

Реал действаше в схема 3-5-2 по подобие на двубоя с Елче от изминалия кръг в Ла Лига. Зинедин Зидан отново гласува доверие в атака на Карим Бензема и Винисиус, а Федерико Валверде стартира в халфовата линия, където го нямаше наказаният Каземиро.

Гостите от Бергамо тръгнаха смело в търсенето на обрат с Марио Пашалич, Руслан Малиновски и Луис Муриел в атака, но не им се получи. Дуван Сапата и Йосип Иличич започнаха на пейката.

Аталанта пропусна да поведе още в 3-ата минута, когато центриране отляво беше засечено от Робин Госенс, но ударът беше слаб и Тибо Куртоа спаси с лекота. Гостите се отправиха опасно към вратаря на Реал и в 13-ата минута, но тогава Рафаел Варан пресече извеждащия пас към Марио Пашалич. Центриране от фал в 15-ата накара всички футболисти на домакините да се приберат в защита.

Реал организира първата си атака в 18-ата минута, когато две центрирания и удар на Тони Кроос създадоха напрежение пред италианската врата. Доста по-опасно за Аталанта стана в 27-ата, когато Винисиус и Бензема размениха подавания, след което бразилецът излезе на стрелкова позиция, но шутира в тялото на съперников играч.

Тимът на Зидан търпеливо изчака до 34-ата минута, когато съперникът допусна грешка и се стигна до гол. Вратарят Спортиело сгреши при изритването на топката, като я изпрати право у Лука Модрич. Той веднага овладя и подаде към Бензема, който веднага я насочи в мрежата за 1:0.

Италианският отбор така и не успя да отговори по никакъв начин до почивката, макар сигналът за край на полувремето да дойде по време на много добра атака, която обаче беше прекъсната от рефера. При ситуацията Муриел излизаше на голова позиция, но арбитърът не изчака и наду свирката.

На полувремето Джан Пиеро Гасперини вкара в игра Сапата с надеждата тимът му да стане по-активен в атака. Последваха няколко акции на гостите, но при поредната такава в 52-ата минута Реал отговори с контраатака, при която Винисиус Жуниор излезе сам срещу вратаря, но шутира в аут.

И все пак активната игра на бразилеца даде резултат, след като той спечели дузпа, от която Рамос направи 2:0 в 60-ата минута. Младокът се оказа едно на едно с Рафаел Толой и след като го задмина, беше препънат в наказателното поле. Капитанът на "лос бланкос" хладнокръвно насочи топката в десния ъгъл на Спортиело. Веднага след това бранителят на домакините беше заменен - вероятно защото не е в оптимална физическа форма след лечението на травма.

В 67-ата Аталанта най-накрая можеше да реализира, след като Сапата получи пас зад защитата и веднага шутира, но Куртоа отрази. В ответната атака пък Бензема на два пъти пропусна да направи 3:0. В първия случай вратарят спаси, а при добавката нападателят на Реал стреля в гредата.

Куртоа се намеси блестящо и в 76-ата, когато Сапата пак се оказа пред очите му, но до гол в мрежата на испанците не се стигна. И все пак Аталанта намери начин да реализира и това се случи в 83-ата. Тогава Муриел направи стража на Реал безпомощен с шут от пряк свободен удар. Последва двойна смяна от страна на Гасперини с идея да се играе още по-нападателно.

Плановете на бергамаските обаче бяха осуетени, защото секунди след попадението на Муриел резервата Марко Асенсио се разписа за 3:1 за Реал.