Мощна Марица на финал за Купата на България (снимки)

Отборът на Марица (Пловдив) се класира на финала за Купата на България и ще се бори за шестия си трофей в турнира този петък (19 март) от 17,00 часа в пазарджишката зала "Васил Левски". В днешния полуфинал, игран в пловдивската зала Сила, настоящите носителки на купата отстраниха Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:13, 25:12, 25:11) след едва 54 минути игра.

Марица продължи с бързите победи в НВЛ  (видео + снимки)
Марица продължи с бързите победи в НВЛ (видео + снимки)

Домакините влязоха в мача с мощно 6:0 при сервиси на кубинския център Джесика Агилера. Опитите на старозагорки да противодействат върна интригата в първия гейм само частично. Момичетата на Лазар Лазаров продължиха да увеличават преднината си, а когато Александра Миланова заби мощно от втора линия за последната точка, тя беше удвоена – 25:13. Надмощието на "жълто-сините" бе още по-подчертано през втория гейм. Особено в края на частта, силни изяви на Виктория Коева от линията за изпълнение на сервис помогнаха на Марица да увеличи солидно разликата, а самата тя с успешна атака затвори гейма при 25:12. Балансът не се промени и в третата част. Пълната доминация на Марица доведе до още по-убедителен резултат – 25:11, оформено с удар на Златина Друмева за победната точка.

Александра Миланова направи цели 6 аса за победата и стана най-полезна в мача с общо 22 точки. Виктория Коева добави 13 точки за успеха, от които 3 аса и 2 блока.

Съперник на пловдивчанки във финала в петък ще бъде победителят от другия полуфинал между ДКС (Варна) и ЦСКА, който се играе в момента в Морската столица.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ) - БЕРОЕ (СТАРА ЗАГОРА) 3:0 (25:13, 25:12, 25:11)

МАРИЦА: Петя Баракова 8, Виктория Коева 13, Александра Миланова 22, Златина Друмева 6, Дима Ушева 5, Джесика Карбахал 6 - Жана Тодорова-либеро (Никол Миланова 2, Боби Ангелова 1, Мила Пашкулева-либеро)

Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ

БЕРОЕ: Борислава Личева 1, Стиляна Чакърова 4, Мария-Габриела Миличевич 4, Йоана Николова 5, Мая Ангелова 1, Виолина Николова 2 - Йоана Докова-либеро (Анета Ангелова 1, Симона Кръстева 2, Станислава Хубенова-либеро)

Старши треньор: ДИЯН БОЮКЛИЕВ.