Сепси с Ради Димитров взе важна победа като гост

Отборът на Сепси постигна важна победа над Ботошани в сблъсъка между двата тима от 27-ия кръг на румънската Лига 1. Той се наложи с 2:1 като гост, а успехът е с двойна стойност, защото е срещу пряк конкурент в битката за топ 6 и участие в шампионския плейоф. Българинът Радослав Димитров бе титуляр и записа пълни 90 минути.

Сепси поведе от дузпа в 41-ата минута, реализирана от Габриел Васвари. В 71-ата минута Нандор Тамаш удвои преднината на гостите, а в добавеното време домакините се добраха до почетен гол чрез Секуба Камара, но бе твърде късно за нещо повече.

С тази победа Сепси държи здраво 4-ото място с 43 точки, докато Ботошани е на 5-ата позиция с 37 точки. Водач е ФКСБ с 60 точки.