Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Манчестър Сити се откъсна на 17 точки на върха в Премиър лийг (видео)

Лидерът в Премиър лийг Манчестър Сити увеличи аванса си на 17 точки пред най-близкия преследвач  във временното класиране Манчестър Юнайтед, след като спечели с 3:0 при гостуването на Фулъм в двубой от 28-ия кръг.

След едно безрезултатно и привидно напълно равностойно първо полувреме,  "гражданите" нанесоха своя удар в началото на втората част, когато след попадения на Джон Стоунс, Габриел Жезус и Серхио Агуеро между 47-ата и 60-ата минути предрешиха набързо изхода на срещата. Така воденият от Джосеп Гуардиола тим записа 22-и успех през сезона и направи поредна крачка към спечелването на титлата. Манчестър Сити се нуждае от още само пет успеха до края на сезона, за да триумфира с трофея.
Мениджърът на "гражданите" Джосеп Гуардиола беше извършил цели седем промени в стартовия състав, което се отрази на играта през първите 45 минути. Като титуляр започна аржентинецът Серхио Агуеро за първи път от края на февруари, когато стартира при успеха над Уест Хам.
Двубоят започна с много динамична игра, като домакините не показваха никакъв респект към по-класния си съперник. В началните десетина минути Фулъм дори владееше повече топката в опит да упражни домакински натиск. Постепенно Сити овладя инициативата и се настани в полето на домакините.
В 18-ата минута се стигна до първия точен удар в мача, който беше отправен от Феран Торес, но Алфонс Ареола отрази топката с крак. Фулъм отново тръгна напред и пое инициативата, като стигна до първи ъглов удар пред вратата на гостите. В 34-ата минута Ареола отново се отличи със спасяване, след като отрази удар по земя на Бернардо Силва.
Високото темпо се запази, но положенията за гол липсваха. В 45-ата минута Агуеро стреля с левия крак от близка дистанция, но отново ударът не затрудни Ареола. Така първата част завърши без попадения.
"Гражданите" нанесоха своя удар непосредствено след почивката, когато в 47-ата минута Джон Стоунс откри резултата. Фулъм се опита да отговори, но допусна втори гол в 56-ата минута след грешка в отбрана.
Топката беше "подарена" на Габриел Жезус на границата на наказателното поле и бразилецът не сбърка за 2:0, като прати топката със силен шут в мрежата със седмото си попадение през сезона.
В 60-ата минута Манчестър Сити получи право да изпълни дузпа, след като Адарабиойо извърши нарушение срещу Феран Торес в наказателното поле. Зад топката застана Серхио Агуеро, който стреля в долния ляв ъгъл на вратата и не остави никакви шансове за Ареола да отрази. Това е първото попадение на капитана на "гражданите" в първенството от януари 2020 година. Аржентинският голмайстор не се бе разписвал в Премиър лийг от 417 дни.
В 84-ата минута Фулъм беше близо до почетно попадение, но ударът на Адемола Луукман беше блокиран от Аймерик Лапорт. Така резултатът се запази и "гражданите" се поздравиха с пореден успех, докато Фулъм продължава битката си за оцеляване.

Фулъм - Манчестър Сити 0:3

0:1 - Стоунс 47
0:2 - Жезус 56
0:3 - Агуеро 60-дузпа
Фулъм: Ареола, Тете, Адарабиойо, Аина, Андерсен, Лемина, Кавалейро, Лофтъс-Чийк, Ангиса, Рийд, Луукман.
Манчестър Сити: Едерсон, Лапорт, Менди, Стоунс, Кансело, Диаш, Силва, Родриго, Агуеро, Жезус, Торес.