Марсилия честити рождения ден на Сампаоли с победа

С късни голове Олимпик Марсилия надделя с 3:1 над гостуващия Брест в мач от 29-ия кръг на френското футболно първенство. Домакините постигнаха втори пореден успех под ръководството на новия старши треньор Хорхе Сампаоли, който днес отпразнува 61-ия си рожден ден. Те се изкачиха на на петото място в подреждането, а Брест остана 13-и с 34 точки.
Марсилци имаха превъзходство, но поведоха в резултата едва в добавеното време на първата част, когато Аркадиуш Милик се възползва от пас на Димитри Пайет и преодоля Готие Ларсоньо. Милик направи още два пропуска след почивката, а обратно на хода на играта Лилиан Брасие изравни в 71-ата минута.
Бразилската резерва Луис Енрике беше в основата на успеха. Той подаде от ляво към непокрития в пеналта Флориан Товен, който направи 2:1 с удар от десетина метра в 88-ата минута, а малко преди края на допълнителното време отново бразилецът центрира от ляво в пеналта и Микаел Кюизанс с удар от въздуха оформи крайното 3:1.