Атлетико Мадрид се провали срещу Хетафе и даде нови надежди на Реал Мадрид и Барселона (видео)

Тимът на Хетафе и лидерът в класирането на Ла Лига Атлетико Мадрид завършиха при резултат 0:0 в мача помежду си от 27-ия кръг на Ла Лига. Така Атлетико продължава да губи точки и авансът на тима пред Реал Мадрид и Барселона се топи с бързи темпове. "Лос бланкос" днес изстрадаха победа у дома срещу Елче с 2:1 и вече са само на 6 точки ("белите" събраха 57) зад "лос колчонерос", а каталунците са на 7 зад Луис Суарес и компания, като в понеделник приемат Уеска. Хетафе заема 15-а позиция с 28 точки.

Колумбиецът Хуан Ернандес - Кучо и турчинът Енес Юнал бяха двамата нападатели на Хетафе, а за Атлети в атака излязоха Луис Суарес и Анхел Корея.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Още в първите секунди гостите от Атлетико застрашиха вратата на Давид Сория, като Маркос Йоренте центрира отдясно, но топката бе избита от защитник на Хетафе. В началните минути гостите изпълниха няколко ъглови удара и бяха по-активният отбор, но постепенно играчите на Хетафе поизравниха играта.
В последните секунди на първото полувреме бе горещо пред вратата на Ян Облак. Словенският страж не се намеси по най-добрия начин след удар по земя на играч на Хетафе и допусна топката да му се изплъзне от ръцете. Неманя Максимович реши да подлъже рефера и падна в наказателното поле, без да е докоснат от Облак, а атаката на Хетафе завърши с атрактивен, но неточен удар от въздуха на Кучо.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

От началото на втората част на терена вече бе и португалския талант Жоао Феликс, който смени Саул Нигес в състава на "дюшекчиите". Гостите бяха активни по левия фланг и след подаване на Марио Ермосо в 55-ата минута Маркос Йоренте стреля от много добра позиция в наказателното поле на Хетафе, но изпълнинето бе доста некачествено.
В 60-ата минута Облак спаси удар от близко разстояние, но и малък ъгъл на Енес Юнал. В 62-ата минута пък Жоао Феликс заби топката с глава във вратата на Хетафе след центриране на Маркос Йоренте, но попадението бе отменено. Причината за това бе, че преди центрирането на Йоренте топката бе излязла извън очертанията на терена.
В 70-ата минута домакините от Хетафе останаха с 10 души на терена. Червен картон получи след кратка консултация на рефера Хосе Санчес с ВАР Ален Ниом заради грубо нарушение.
Въпреки това, само няколко минути по-късно реферът вероятно сгреши, тъй като дори не се стигна до намеса на ВАР след съприкосновение на резервата за Атлетико Муса Дембеле и играч на Хетафе след изпълнение на корнер. Изглеждаше, че Дембеле извършва нарушение, но това не доведе до дузпа в полза на домакините.
Почти веднага след това Дембеле можеше да даде аванс на Атлети в резултата, но не успя да преодолее Сория, който с блестящо спасяване изби. В 79-ата минута Сория направи ново спасяване, този път след удар с глава на Дембеле.
В 83-ата минута сантиметри разделиха от гол Луис Суарес. Уругваецът опита нещо средно между центриране и техничен удар, а топката срещна десния страничен стълб на отличния тази вечер Давид Сория.
В последната минута Дембеле отново бе много близо до гол, но ударът му с глава след центриране на Ренан Лоди излезе на сантиметри встрани от вратата. В крайна сметка домакините удържаха равенството и прибавиха точка към актива си, докато Атлетико по-скоро загуби нови 2 в битката за титлата.