Ботас прати Мерцедес на върха след втория ден от предсезонните тестове във Формула 1

След много тежкото начало на предсезонната подготовка в Бахрейн за Мерцедес преди началото на сезон 2021 във Формула 1 Валтери Ботас прати на първа позиция отбора на шампионите. Вчера и днес всичко изглеждаше много зле в бокса на германците, но в края на сесията финландецът, който направи 58 обиколки, записа най-бърза обиколка за деня и изобщо от начало на тестовете, които приключват утре, а новият шампионат стартира на 28 март.

Френският пилот на Алфа Таури Пиер Гасли изненада останалите лидери, след като завърши днешния ден на втора позиция, а дори водеше в подреждането преди края на деня, в който записа сериозно количество обиколки – 87. Гасли изостана само с 0.144 сек от лидера Ботас, а трето време записа канадският пилот на Астън Мартин Ланс Строл. Той също бе много близо до първото място, като в крайна сметка отстъпи с 0.171 сек, като завъртя 70 обиколки.

Съотборникът на Строл в Астън Мартин Себастиан Фетел бе сполетян от повреда в скоростната кутия, която не му позволи да запише бърза обиколка. Така четирикратният световен шампион остана с едва десет обиколки за целия ден с най-твърдите гуми на Пирели и това го остави на последна позиция. Трансмисията бе сменена чак за втората част от тестовия ден, когато обаче в болидана британския тим вече беше синът на собственика Ланс Строл.
Люис Хамилтън успя да запише 58 обиколки днес, но се класира 15-и, на едва една позиция пред Фетел. Друг шампион – Фернандо Алонсо, спечели надпреварата за максимален брой километри, след като днес направи впечатляващите 128 обиколки, или продължителността на повече от две състезания.

DAY 2 CLASSIFICATION @ValtteriBottas was quickest for the second day of our @Aramco Pre-Season test in Bahrain #F1 #F1Testing @MercedesAMGF1 pic.twitter.com/uwX5gLrLkW