Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Унион мисли за Европа след нов успех (видео)

Унион постигна обрат през второто полувреме и стигна до победа с 2:1 в домакинството си на Кьолн. "Козлите" поведоха в самия край на първата част, когао Ондрей Дуда се разписа от дузпа. Макс Крузе изравни в 48-ата минута също от дузпа, а Кристофер Тримел реализира победния гол в 67-ата минута.

Тимът на Урс Фишер няма загуба в последните си пет мача в Бундеслигата и е седми в класирането. Столичани не са само имат шанс за евротурнирите, но са на пет точки от четвъртия Айнтрахт и могат да мечтаят дори за участие в Шампионската лига. Кьолн е доста тежко положение и само 3 точки го делят от 17-ия Арминия.

Унион започна по-силно и Прьомел пропусна да открие резултата. Той засече центриране на Шлотербек, но прати топката покрай вратата. В средата на полувремето гостите имаха шанс. Андреас Луте обаче спаси вратата си след удар на Салих Йозкан. Шлотербек също не бе точен с глава.
В добавеното време на първата част Дуда изведе Кьолн напред от дузпа, която Йонас Хектор изработи. Малко след почивката Мариус Волф игра с ръка в наказателното поле и Крузе имаше шанс да изравни от бялата точка, отбелязвайки осмия си гол за този сезон в първенството.
Гостите стояха по-добре на терена след гола и владееха топката в големи периоди, но импулсът им бе спрян от Тримел. Той засече центриране на Райерсон и изведе Унион напред. Треньорът на Колн Маркус Гисдол направи промени и отборът опита да стигне поне до точка, но нямаше успех.