Няколко минути не стигнаха на Алавес за ценен успех (видео)

Борещият се за мястото си в Ла Лига тим на Алавес допусна късен изравнителен гол за 1:1 и така пропусна да надвие Кадис на свой терен в среща от 27-ия кръг. Домакините водеха до 84-ата минута, но тогава направиха дузпа, “гарнирана” с червен картон, като после дори можеха и да загубят.

Точката е първа за баските от пет кръга насам, но те пак остават в зоната на изпадащите. В същото време Кадис остава на 6 точки от опасната зона.
Алавес направи силно първо полувреме и поведе в 36-ата, когато Хоселу реализира наказателен удар, отсъден за игра с ръка на Салвадор Санчес. Всичко за домакините вървеше добре до 81-вата, когато Ману Гарсия фаулира Хуан Кала и реферът посочи бялата точка в полза на “жълтата подводница”. За Гарсия това беше втори жълт картон и съответно червен, а Алекс Фернандес изравни от 11-ия метър, като минутата вече беше 84-а.
Веднага след това Кадис получи шанс за второ попадение, след като Филип Малбашич се оказа сам срещу вратаря, но стреля в аут.