Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Аугсбург нанесе тежко поражение на Борусия (Мьонхенгладбах)

Отборът на Аугсбург разгроми Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:1 в първия двубой от 25-ия кръг на Бундеслигата.

С успеха Аугсбург събра 29 точки и затвърди 13-ото си място. Гостите пък записаха четвърто поредно поражение, след което се смъкнаха до десетата позиция с 33 точки.

През първата част гостите пропуснаха да поведат в резултата след пропуск от дузпа на Ларс Щиндл, а през второто полувреме всичко за тях се обърка.

Само шест минути след като бе влязъл в игра на полувремето, Рубен Варгас се разписа и изведе Аугсбург напред.

В 68-ата Флориан Нойхаус върна равенството, но за кратко Последваха две безответни попадения, дело на Марко Рихтер в 76-ата и Андре Хан в 82-ата, които оформиха крайния резултат в този мач.