Канонада от тройки на Везенков вдъхнови Олимпиакос за впечатляващ обрат

Александър Везенков и съотборниците му от баскетболния отбор на Олимпиакос продължават да вървят във възходяща линия в Евролигата, макар и вече да е доста късно. Гръцкият гранд постигна втората си поредна победа в най-силния клубен европейски турнир, надигравайки борещия се за плейофно място Зенит (Санкт Петербург) със 75:61 (15:28, 15:13, 24:15, 21:5) в двубой от 29-ия кръг на турнира на богатите.

Победата е под №13 от началото на сезона за състава на Олимпиакос, който днес навакса пасив от цели 17 точки във втората четвърт, за да стигне до победата. "Червено-белите" се изкачват до 12-ата позиция в класирането с актив от 13-16, а Зенит остава на осмо място с баланс от 16-12.

Срещата започна катастрофално за Везенков и компания, които трябваше да се съвземат от ранно двуцифрено изоставане - 15:28 в първата част. Последва още по-безлична втора четвърт, в която българинът и съотборниците му дори бяха на губещата позиция с разлика от 17 точки, но все пак успяха да скъсят дефицита си на 11 в края на полувремето.

Може да бъде изображение с 2 души

Вторите 20 минути обаче показаха доброто лице на Олимпиакос. Защитата на гърците заработи на пълни обороти, а в нападение Везенков отбеляза 11 от 24-те точки на тима в периода, от които три тройки, за да стопи изоставането на тима си на само две точки при 54:56. В последната четвърт Зенит нямаше какво да стори срещу гръцката вихрушка и домакините осъществиха пълен обрат за крайното 75:61.

Александър Везенков продължава да блести за Олимпиакос. Българинът завърши срещата като втори по резултатност със своите 13 точки, като към тях добави и 6 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка. Саша прекара 30 минути на паркета като титуляр и приключи срещата с най-висок коефициент на полезно действие от отбора си - 16.

Vassilis Spanoulis - Olympiacos Piraeus - EB20

Василис Спанулис върна времето назад и изигра един от най-силните си мачове за настоящия сезон, след като вкара 16 точки при стрелба 6/7. Шакийл МакКисик, също като Везенков, се разписа с 13 точки и 5 борби.

От другата страна Кевин Пангос бе лидер на Зенит с 20 точки и 7 асистенции, а Алекс Пойтрес и Матеуш Понитка записаха срещу имената си 11 и 10 точки съответно.