Лион пропусна да оглави класирането

Лион стигна само до 1:1 при гостуването си на Реймс в първи мач от 29-ия кръг на френското първенство. "Хлапетата" губеха до самия край, но гол на резервата Тино Кадевере в добавеното време подели точките. При успех Лион щеше да се изравни на върха в класирането с Лил. Сега тимът на Руди Гарсия е трети с еднакъв актив с шампиона Пари Сен Жермен, но и мач повече.

Реймс игра по-добре до почивката и заслужено поведе. Разписа се Матийо Кафаро в 34-ата минута след центриране на Томас Фокет. Домакините имаха и други положения, а най-чистото от тях пропусна Булае Диа.
След почивката Реймс спря да пресира и Лион взе инициативата. Вратарят на домакините Предраг Райкович блесна с няколко отлични спасявания, но нямаше какво да стори в 92-ата минута, когато Кадевере изравни с глава след центриране на Мемфис Депай.

Лион спечели само два от последните си пет мача в Лига 1 и рискува да изостане от конкурентите си за титлата. Реймс има цели 11 равенства през сезона и стой стабилно в средата на таблицата.