Гранада продължава да се забавлява в Лига Европа (видео)

Гранада продължава с отличното си представяне в Лига Европа. Испанският тим се възползва по най-добрия начин от шанса да се изявява във втория по сила турнир на УЕФА и направи важна крачка към класиране на 1/4-финал. Възпитаниците на Диего Мартинес победиха с 2:0 Молде в първия сблъсък от 1/8-финалната фаза и гледат с оптимизъм към реванша.
Домакините на "Лос Карменес" поведоха в резултата в 26-ата минута, когато при един дълъг пас в наказателното поле защитник не се намеси добре и позволи на Хорхе Молина да се измъкне зад гърба му и останал очи в очи с вратаря да вкара за 1:0.
В средата на второто полувреме Молде остана с човек по-малко на терена. Мартин Елингсен си изкара два жълти и червен картон след две груби нарушения в рамките на три минути.
Гранада се възползва от численото си преимущество и вкара втори гол. В 76-ата минута ветеранът Роберто Солдадо се разписа с изключително красив гол от воле, с който не остави шансове на вратаря на съперника.
Така Гранада е с единия крак в следващата фаза на турнира. Все пак испанците трябва да имат едно наум за реванша в Норвегия, макар и задачата на Молде да е доста трудна да търси победа с три гола.