Интер продължава с рядко срещан шампионски график

Лидерът в Серия "А" Интер запази преднината си от 6 точки на върха в Калчото след трудния успех с 1:0 над коравия Аталанта в последния мач от 26-ия кръг на първенството. "Нерадзурите" събраха 62 точки и продължават да се движат в график за спечелване на 19-о скудето, поне що се отнася до статистиката на събрания актив.

Само веднъж в историята на "ерата на трите точки" на Апенините Интер е имал 62 или повече точки на този етап от сезона. Другият случай е през 2006/07 година, когато чисто новият проект на Роберто Манчини имаше 70 пункта и - естествено - стана шампион с комфортна преднина пред преследвачите.

Преди дуела с Аталанта на "Джузепе Меаца" тимът на Антонио Конте също беше в престижна компания на предишни шампионски състави. 59-те точки до 25-ия кръг беше четвъртият такъв случай в историята, а в другите три примера "нерадзурите" вдигнаха титлата през 2007-ма, 2008-ма (61 на този етап) и 2009-а (59).

Любопитен факт е, че голът на Милан Шкриняр срещу бергамаските беше единственият точен удар във вратата на съперника, с което Интер за първи път от април 2009-а срещу Удинезе постига победа в Серия "А" с толкова на брой шутове в очертанията.

Тъй като на почивката на Интер - Аталанта водачите в класирането все още нямаха точен удар, мнозина може би са се учудили, защото все пак става въпрос за най-резултатния отбор в Калчото (и втори най-резултатен в Европа, изоставайки само от Байерн, които са вкарали 71). Всъщност обаче за четвърти път през кампанията Интер приключва първото полувреме без регистриран изстрел в противниковата врата - вече два от тези случаи са именно срещу отбора на Джан Пиеро Гасперини.

Бергамаските пък допуснаха първо попадение в гостуване в Серия "А" след цели 413 минути "суха мрежа", като остават с 60 гола на сметката си до момента в първенството, което им отрежда второ място в Калчото по този показател и четвърто в топ 5 на Европа (ПСЖ има 62 гола, но в 28 мача).