Марселиньо пусна нов отбор, но Атлетик (Б) отново спечели (видео)

Атлетик Билбао няма спирачки. След като се класира за втори пореден финал в Купата на Испания и игра мач с продължения в четвъртък, тимът отново стигна до победата, въпреки че Марселиньо направи много промени в състава. Баските спечелиха с 2:1 домакинството си на Гранада.

Победният гол реализира Алекс Беренгуер в 91-ата минута. Появилият се в шест минути преди края на редовното време нападател бе глътка свеж въздух в мач, в който липсваха много емоции и голови ситуации. И в двата отбора имаше много промени, а Атлетик поведе с първия си удар към вратата на съперника. Още в третата минута Асиер Вийялибре откри резултата.

Гостите се стараеха, но нямаха идеи как да застрашат вратата на Унай Симон, който нямаше работа. Чак след направените множество смени след почивката срещата малко се оживи. Влезлият лидер на Билбао Раул Гарсия можеше да реши двубоя в 71-ата минута, но пропусна дузпа.
Тази ситуация даде надежди на Гранада и гостите стигнаха до изравняване малко по-късно. Добра изява на Пуертас доведе до удар с глава на Хорхе Молина и резултатът стана 1:1. На терена обаче се появи Беренгуер и той реши мача, като донесе победата на баските в 91-ата минута.
Атлетик няма загуба в последните си осем мача във всички турнири. От началото на година тимът е изиграл 16 срещи и има две поражения, като и двете са от Барселона. С днешния успех Билбао изпревари Гранада и вече е осми в класирането.