Чудесен Костадинов помогна за разгром на Реал Мадрид Б

Константин Костадинов и съотборниците му от Реал Мадрид Б записаха 11-ата си победа от началото на сезона в испанската четвърта дивизия. "Белите" разгромиха състава на Сегурос Боадия с крайното 121:65 и продължават да водят класирането с уверено темпо. Срещата бе част от 12-ия кръг на Лига EBA.

Реал Мадрид Б е на първа позиция с актив от 11 успеха и само 1 поражение, като е преследван от втория Алкаля, който е с 9-3. Сегурос Боадия заема петото място и разполага с 5 победи и 5 загуби.

Константин Костадинов изигра силен двубой за "белия балет". Талантливият български национал се разписа с 11 точки, 2 борби, 3 асистенции и 1 чадър за само 15 минути игрово време като резерва. При стрелбата си 17-годишното крило бе 2/3 от зоната за две точки, 2/3 от тройката и 1/1 от наказателната линия. Съотборникът му Матео Спаньоло завърши като топреализатор с 23 точки.

Следващият мач на Костадинов и компания е на 13 март от 20:00 часа - домакинство срещу втория Алкаля.