Солскяер определи играча на мача и разкри, че двама от героите на Юнайтед са били под въпрос до последно

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер определи нападателя Антони Марсиал за играч на мача при победата с 2:0 над лидера във временното класиране на Премиър лийг Ман Сити в днешното дерби. Участието на французина и Люк Шоу, който също се представи блестящо и отбеляза втория гол за "червените дяволи", е било поставено под сериозна въпросителна тази сутрин и в последния момент двамата са преминали фитнес тестове, за да могат да бъдат включени в стартовия състав.

"Удоволствие. След първия гол имахме предимство за 10-15 минути, но в последния половин час от първото полувреме резултатът прекалено много определяше играта ни. Понякога, когато се защитаваш срещу силни отбори, те неизбежно успяват да създадат шансове. Имахме нужда от почивката, за да се съберем отново. Вторият гол бе великолепен. Люк Шоу показа какво точно може. Сутринта той бе под въпрос и трябваше да премине късен фитнес тест. Но какво представяне имаше днес.

Мисля, че се защитавахме много добре. Приличахме много повече на себе си, когато владеехме топката, и атакувахме умно. Антони Марсиал бе играч на мача, а при него имаше още повече въпросителни за днес, отколкото за Люк. Това бе Антони, когото познаваме. Радвам се за него.

Манчестър Сити има такава преднина, че можем само да мислим за това да печелим нашите мачове и да бъде по-добри, отколкото бяхме през миналия сезон", заяви Солскяер след победата на "Етихад".