Рома взе своето срещу Дженоа (видео)

Тимът на Рома надви с 1:0 като домакин Дженоа в ранния неделен мач от 26-ия кръг на италианското първенство. Автор на попадението стана защитникът Джанлука Манчини в 24-ата минута. Като цяло двата отбора изиграха по-скоро скучен и нединамичен мач, в който сериозните възможности за гол пред двете врати не бяха твърде много.

След този успех "вълците" от Рим събраха 50 точки и се изкачиха на четвърта позиция в класирането, на 2 точки зад третия Ювентус. Утре Аталанта може да измести Рома от четвъртото място в зависимост от резултата на мача на Богинята с Интер в Милано. Дженоа пък е на 13-а позиция с 27 точки.

В 24-ата минута Джанлука Манчини даде аванс на Рома в резултата с удар с глава след центриране на Лоренцо Пелегрини от ъглов удар.

В 67-ата минута влезлият в игра малко по-рано за Рома Гонсало Вияр уцели греда след солова акция и далечен изстрел.
В 74-ата минута Борха Майорал успя да направи добавка и почти от голлинията да довкара топката във вратата на "грифоните" от Генуа, но попадението бе отменено. Причината за анулирането на гола бе засада на Педро Родригес, който първи игра с топката и с пета уцели греда преди добавката на сънародника си от Испания.
В минутите до края домакините относително лесно задържаха удобния за тях резултат и се поздравиха с 15-ата си победа от началото на сезона в Серия "А".