Лудогорец вкара четири в Стара Загора и дръпна с осем точки на върха (видео)

Шампионът Лудогорец се възползва по най-добрия начин от равенството между ЦСКА-София и Локомотив (Пловдив). “Орлите” победиха с 4:1 като гост Берое и дръпнаха с осем точки на върха. В герой за тима се превърна резервата Елвис Ману, който отбеляза втория и третия гола за разградчани. Преди това Клаудиу Кешерю откри, а Иван Минчев изравни за заралии. Последното попадение пък бе дело на  Кирил Десподов.

Гостите показаха голяма успеваемост пред гола и се възползваха отлично от създадените шансове. Домакините от своя страна трябва да съжаляват, че не успяха да стигнат до обрат при 1:1, след като имаха шанс да стигнат до попадение. След това Лудогорец взе нещата в свои ръце и стигнаха до категоричния успех.

Резултатът бе открит от гостите още в третата минута. Бърнард Текпетей подаде към Клаудиу Кешерю, а румънецът бе оставен напулно непокрит срещу Генадий Ганев, като за нападателят бе лесно да копне топката и да прехвърли стража на домакините.

Скоро Лудогорец можеше да удвои преднината си. Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар, но горната греда спря национала от попадението.

Малко преди почивката Берое можеше да изравни. Александър Цветков намери по отличен начин Стив Фуртадо сам срещу вратаря, който от своя страна подаде на Гаюс Макута на празна врата, но халфът не успя да насочи кълбото в мрежата.

В 51-ата минута домакините изравниха резултата. Пробив на Лебон бе спрян с фаул от Алекс Сантана. Зад топата застана Иван Минчев и с прецизно изпълнение направи 1:1.

Малко по-късно домакините можеха да стигнат до пълен обрат. Първо удар на Макута бе спасен от Пламен Илиев, а при добавката Сисиньо спря на голлинията удар на Лебон.

В 62-ата Лудогорец отново излезе напред. Сисиньо намери по отличен начин Елвис Ману, който тъкмо се бе появил на терена, и холандецът сам срещу вратаря на сбърка.

В 82-ата отново Ману излезе на чиста позиция и отново не сбърка. Холандецът получи пас от Десподов и хладнокръвно подпечата успеха на "орлите".

В края на мача пък дойде и четвъртото попадение за гостите. Десподов напредна отдясно и с плътен удар прати топката неспасяемо във вратата на Ганев.

Така Лудогорец вече има 48 точки в актива си и вече е на осем пред втория ЦСКА-София. “Орлите” вървят уверено към десета титла и достигането им от конкурентите през този сезон изглежда все по-трудна задача. Берое от своя страна записа втора поредна загуба, но все пак отборът запазва петата си позиция с 32 точки.

БЕРОЕ 1:4 ЛУДОГОРЕЦ
0:1 Кешерю (3)
1:1 Минчев (51)