Комичен гол, отменен червен картон и нова издънка за Арсенал срещу Бърнли

Арсенал не успя да победи и завърши наравно 1:1 в гостуването си на Бърнли в мач от 27-ия кръг на Премиър лийг. “Артилеристите” откриха чрез Пиер-Емерик Обамеянг (6’), но гостите изравниха в 39-ата чрез Крис Ууд.

Арсенал започна доста напористо мача и успя да открие още в шестат а минута за 1:0. Обамеянг получи от Вилиан отляво на ръба на наказателното поле, навлезе навътре и с десния краг прати топката в близкия ъгъл на Ник Поуп, който не се намеси никак убедително. В минутите след попадението играчите на Микел Артета изцяло владееха положението на терена. В 23-ата минута хубаво двойно подаване изведе Букайо Сака в наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри от дясната греда на Бърнли. Няколко минути по-късно Томас Партей отправи опасен изстрел, който премина над вратата на Поуп.

Противно на логиката домакините достигнаха до комичен гол в 38-ата минута за 1:1. Киърън Тиърни върна към Бернд Лено, германският страж пък прати към Гранит Джака, а той в опит да прехвърли топката към тъчлинията буквално уцели Крис Ууд в торса и топката се отклони във вратата на “артилеристите”.

През втората част отборите започнаха мудно и не успяваха да застрашат сериозно двамата вратари. Десет минути след нейното начало Букайо Сака опита изстел, който бе блокиран от бранител на Бърнли, а в 70-ата Матей Видра се оказа на добра позиция в наказателното поле и се строполи след съприкосновение със защитник, но съдията Андре Маринър даде знак играта да продължи. Микел Артета се опита да освежи своя тим и вкара в игра Александър Лаказет и Никола Пепе в опит да раздвижи действията на своя тим в предни позиции.

Всичко най-интересно се случи в последните 15 минути на срещата. В 75-ата Ерик Пийтърс спря топката с ръка, но съдията не не в добра позиция и не реагира. В ответната атака Матей Видра получи прекрасен пас в наказателното поле, но Бернд Лено успя да отрази с крак от няколко метра и запази равенството.

Пет минути преди края на редовното време дойде и момента, в който Никола Пепе попадна в центъра на вниманието. Влезлият като резерва кот д'ивоарец първо се размина със страхотен пас и не успя да отбележи от няколко метра, а в следващата минути успя да насочи ново отлично подаване към себе си точно под гредата, но там Матей Видра отклони с рамо над гредата. Това предизвика и най-спорното положение през втората част, тъй като Видра първо бе изгонен от Андре Маринър за игра с ръка, но след преглед с ВАР картона бе отменен и той остана на терена.

Минута преди края Арсенал създаде “стрелбище” пред Ник Поуп, но само за да види как последователно няколко удара бяха блокирани от защитници на Бърнли, а един такъв на Дани Себайос попадна в гредата, което бе и последното действие в срещата, а двата тима в крайна сметка поделиха точките.