Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

РБ Лайпциг спря серията на Волфсбург и е на полуфинал (видео)

След десет поредни мача без загуба Волфсбург си намери майстора и това се случи в един от най-важните срещи. Тимът на Оливер Гласнер бе победен с 2:0 от РБ Лайпциг в среща от четвъртфиналите за Купата на Германия. Голове на Поулсен (63) и Хуанг (88) донесоха успеха на саксонците.

Първото полувреме бе равностойно, като тимът на Юлиан Нагелсман започна по-силно. Вратарят на гостите Кастеелс направи страхотно спасяване в 12-ата минута, когато отрази удар с глава на Нкунку от два метра. Малко по-късно и Джъстин Клуйверт пропусна отлична възможност.

На "вълците" им трябваше време, за да влязат в мача, но те получиха идеален шанс да поведат в 26-ата минута. Нарушение на Нкунку срещу Мбабу доведе до дузпа. Вегхорст застана зад бялата точка. Той обаче се подхлъзна и прати топката високо над вратата. До почивката Волфсбург доминираше, а в края на първата част Стефън излезе сам срещу вратаря на съперника, но Гулаши се намеси блестящо и предотврати гола.
Началото на второто полувреме отново започна с по-добра игра на РБ Лайпциг, но пак бяха направени пропуски. Домакините трябваше да чакат до 63-ата минута, за да поведат. Влезлият като резерва Сьорлот намери Поулсен, който откри резултата. Малко след това Дани Олмо пропусна да удвои аванса.
Волфсбург не успя да направи нищо съществено дълго време, но 78-ата минута можеше да изравни. Удар на Брекало бе отклонен и топката отиде във външната страна на мрежата. След почивката Лайпциг доминираше и две минути преди края стигна до второ попадение, дело на Хуанг, който се появи на терена малко по-рано.