Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Ман Сити продължи великолепната си серия, изравни рекорд и изнесе лекция на Уулвс (видео)

Манчестър Сити продължи великолепната си серия и записа 21-а победа във всички турнири като надделя с 4:1 над гостуващия Уулвърхамптън в среща от поредния кръг в Премиър лийг. По този начин "гражданите" не само прекъснаха серията от пет поредни срещи без поражение на своите гости, но и изравниха серията на Арсенал от сезон 1998/99 за 19 поредни мача във Висшата лига, в които състава не е изоставал нито за минута.

Головете за играчите на Джосеп Гуардиола отбелязаха Леандер Дендонкер (15' автогол), Габриел Жезус (80', 90') и Рияд Марез (90'), а за "вълците се разписа Конър Коуди в 61-ата минута.

Още във втората минута Жоао Кансело намери великолепно Рахим Стърлинг в наказателното поле и само добрата намеса на Руи Патрисио предотврати откриване на резултата.
В първите десет минути домакините владееха изцяло инициативата и не позволяваха на играчите на Нуно Еспирито Санто дори да погледнат към вратата на Едерсон.
Логичното се случи в 15-ата минута, когато Родри прати отличен диагонален пас към Рияд Марез на десния фланг, алжирецът напредна в наказателното поле и на свои ред подаде остро успоредно подаване към Стърлинг, а там Дендонкер неволно прати топката в мрежата в опит да изчисти пред своя опонент.
След попадението та и до края на полувремето домакините сякаш изцяло владееха топката и положението на терена, а "вълците" рядко успяваха да разменят повече от няколко паса.
В 40-ата минута Габриел Жезус напредна добре, подаде вляво към Стърлинг, чийто удар бе блокиран от Дендонкер, но топката отскочи отново към бразилеца, който свали съобразително към Марез, но изстрелът му бе слаб.
Три минути по-късно късо изпълнение на корнер отново бившият играч на Лестър центрира отлично и Аймерик Лапорт отблизо прати топката в мрежата, но попадението бе отменено за засада след намеса на ВАР.
Второто полувреме отново започна с натиск на домакините, а в 51-ата минута отново Руи Патрисио трябваше да се намесва след добро нахлуване на Кевин Де Бройне и удар по диагонала, за да предотврати второ попадение в своята врата. Две минути по-късно отново португалският страж се оказа последна преграда след удар на Марез.
Противно на логиката петнайсетина минути след началото на втората част "вълците" се добраха до изравнително попадение. Фаул на повече от 30 метра от голлинията бе достатъчен на Жоао Моутиньо да прати отлично центриране в наказателното поле, а там Конър Коуди изпревари бранителеите на домакините и с глава от сериозно разстояние прати топката зад Едерсон.
Няколко минути след това Габриел Жезус бе близо до това да възстанови преднината на играчите на Джосеп Гуардиола, но отново Патрисио отрази от близко разстояние.
Веднага след гола футболистите на Уулвс сътвориха няколко не лоши атаки, но нямаха точност при завършващия удар, което им попречи да се разпишат.
Домакините отговориха с добро положение на Рахим Стърлинг, но и неговата точност му изневери от близко разстояние. Отново той видя как нов негов изстрел срещна левия стълб на вратата на гостите малко преди срещата да навлезе в последните си десет минути.
Домакините все пак достигнаха до така желаното от тях попадение в 80-ата минута, когато Марез изведе прекрасно Кайл Уокър в свободно пространство, той центрира успоредно, топката бе спряна от защитник на Уулвърхамптън, който обаче само я заложи за Габриел Жезул, а бразилецът разстреля отблизо Патрисио.
В последната минута на редовното време домакините сложиха точка на спора с трето попадение. Топката бе отнета на границата на наказателното поле от невнимателно владеещия Нелсън Семедо, бързо бе подадена към влезлия като резерва Илкай Гюндоган, а германският национал асистира на Марез, който се разписа с плътен шут.
Домакините вкараха и четвърто попадение секунди преди края, когато Гюндоган стреля отлично, Патрисио изби, но само за да види как притичалия Жезус отбеляза за 4:1.
В следващият кръг Манчестър Сити ще се изправи срещу втория в класирането и свой градски съперник Манчестър Юнайтед, докато Уулвърхамптън гостува на Астън Вила.