Реал Мадрид се издъни срещу последния в Евролигата (видео)

Реал Мадрид без българския национал Константин Костадинов в състава си, стъпи накриво в Евролигата, след като отстъпи като гост със 77:78 (18:17, 20:28, 24:17, 15:16) на последния в класирането Химки в 27-я кръг на най-комерсиалния клубен турнир.

Испанският гранд заема осма позиция в таблицата с баланс 16-11, а Химки е с едва 3 победи и 23 загуби.

Двата отбора започнаха срещата изключително равностойно , като след 10 минути игра гостите от Мадрид се отеглиха с 1 точка аванс. На баскетболистите на руския тим обаче не им беше нужно много време, за да обърнат нещата в своя полза и бързо натрупаха преднина от 7 точки преди почивката (45:38). След паузата двата отбора отново се гонеха в резултата, като преди решителната четвърта част двата отбора започнаха надлъгването отново. Те стартираха заключителните 10 минути при резултат 62:62, а борбата не спря до края.

Алексей Швед и Ерик МакКълъм вкараха по 22 точки, а Джордан Мики добави 19 за успеха на Химки.

За Реал Мадрид Габриел Дек и Джейси Керъл нанизаха по 15 точки, а 14 реализира Валтер Тавареш.

Снимки: euroleague.net