Гранада пренесе в Ла Лига хубавите емоции от Лига Европа

Все още под влиянието на радостта от класирането за 1/8-финалите в Лига Европа съставът на Гранада успя да прекъсне серията си от мачове без победа в испанския шампионат. След като тимът не беше побеждавал в шест поредни кръга, той най-накрая го стори, надвивайки Елче с 2:1 на “Лос Карменес” в двубой от 25-ия кръг.

Антонио Пуертас заби победното попадение в 79-ата минута. Преди това през първата част Кина вкара за 1:0 в 32-ата, но само осем по-късно Лукас Бойе изравни.

Гранада оцеля буквално в последните секунди, когато при финалната си атака гостите можеха да изравнят чрез Дани Калво, но ударът му не стигна до мрежата, а беше избит току пред голлинията.

Елче остава в зоната на изпадащите, макар да има предимството, че му предстои да изиграе една среща повече от конкурентите си.