Берое с чист успех над Черно море

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) победиха като домакини Черно море (Варна) с 3:0 (25:20, 25:19, 26:24).

Старозагорци са 4-и във временното класиране с 21 точки (7 победи, 6 поражения), "моряците" са 7-и с 10 точки (3 успеха, 9 загуби).

Първата част не започна по най-добрия начин за домакините, като позволиха на варненския тим да поведе. След средата на гейма момчетата на Иван Тасев намериха верния ритъм и излязоха напред. След това те не срещнаха проблеми и увеличиха преднината си.

Доминацията на Берое продължи и в следващите минути, но волейболистите от морската столица вкараха интрига. Въпреки това играчите от града на липите измъкнаха победата.

Симеон Александров бе най-резултатен с 15 точки (1 ас), а Руси Желев завърши с 14 (1 ас). За гостите Кристиан Димитров, Борис Начев и Данаил Димов завършиха с по 7 точки (1 ас) (4 блокади) (1 блокада).

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) – ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:20, 25:19, 26:24)
БЕРОЕ: Пламен Христов, Иван Дамянов 10, Руси Желев 14, Симеон Александров 15, Дамян Огнянов 8, Милослав Димов 1 – Мартин Иванов-либеро (Иван Чолев 5, Георги Захариев 1, Иван Тасев 2)
Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ