Волфсбург се поизмъчи, но продължи добрата серия (видео)

Волфсбург продължава с отличното си представяне и увеличи шансовете си да играе в Шампионската лига следващия сезон. "Вълците" спечелиха с 2:0 домакинството си на Херта и са трети в класирането, като изостават на седем точки от лидера Байерн (Мюнхен). Те записаха шеста победа от последните си седем мача в Бундеслигата, а в осми пореден мач във всички турнири не допуснаха гол във вратата си.

Отборът на Оливер Гласнер поведе след автогол на Лукас Клюнтер в 37-ата минута, а малко преди края Максенс Лакроа сложи край на интригата с втори гол във вратата на Руне Ярстайн. В заключителните секунди Понграчич получи втори жълт картон и остави домакините с 10 души.

Въпреки добрата форма, днес Волфсбург имаше известни проблеми. Те не създадоха почти нищо в предни позиции през първата част. Закъсалият Херта, който записа шеста загуба в последните си седем мача, започна агресивно. Въпреки че не затрудниха сериозно вратаря Кастеелс, далечни удари на Лука Тусар и Сами Кедира минаха опасно близо до вратата.
При една от редките си атаки преди почивката "вълците" поведоха. Центриране на Баку бе отклонено в мрежата от защитника на столичани Клюнтер. Проблемите на Херта се увеличиха в 54-ата минута, когато Кедира трябваше да напусне терена поради контузия. Вратарят на гостите Ярстайн за малко да помогне на съперника с грешно подаване. Щарк успя да спаси вратата с намеса в последния момент.
Херта все пак бе близо до изравняване. Удар на Зеефуик от прекрасна позиция бе отразен от Кастеелс. Стражът трябваше да се намесва и след изстрел на влезлия на почивката Кордоба. Гостите първоначално получиха дузпа за нарушение срещу колумбиеца в началото на атаката, но след проверка с ВАР тя бе отменена.
Пьонтек, който също влезе като резерва, удари греда малко преди края. В 89-ата минута обаче домакините стигнаха до втори гол и можеха да си отдъхнат. Удар с глава на Лакроа след центриране на Арнолд сложи край на интригата.