Вихрен започна победно пролетта

Отборът на Вихрен започна с победа футболната пролет. В среща от 18-ия кръг на Югозападната трета лига тимът от Сандански победи като гост с 1:0 Надежда Доброславци.

Единственото и победно попадение реализира завърналият се през зимната пауза в отбора от Септември Симитли Руслан Иванов. Той вкара в първата минута на второто полувреме и посвети попадението на баща си Георги, който днес празнува 60-годишен юбилей.

Официален дебют за Вихрен направи бившият национал Димитър Макриев, който обаче нямаше късмет да вкара попадение. Заради контузия мача пропусна другия голаджия - Методи Костов-Джек.

За цялата среща домакините имаха само едно положение, но вратаря Ганев парира удар на нападател на Надежда. За отбора от Доброславци това бе втора поредна минимална загуба у дома, след като миналата сряда тук в отложена среща спечели и лидерът в групата Беласица с 1:0.

В класирането Вихрен е на 4-то място с актив от 40 точки, а Надежда е на 13-та позиция с 19 пункта.