Айнтрахт се справи с Кьолн и продължава гонитбата за място в зона ШЛ

Айнтрахт (Франкфурт) победи Кьолн с 2:0 в среща от 21-ия кръг на Бундеслигата и по този начин се изкачи на третото място с 39 точки преди Волфсбург да изиграе своя мач по-късно днес. Головете паднаха през втората част благодарение на Андре Силва (57’) и Еван Н’Дика (79’).

Играчите на Ади Хютер успяха да създадат само едно по-сериозно положение през първото полувреме, когато Дайчи Камада посрещна една избита топка на границата на наказателното поле, но последвалият изстрел от негова страна бе спасен отлично от Тимо Хорн.

През втората част домакните увеличиха натиска и достигнаха до попадение на Андре Силва в 54-ата минута, но съдията го отмени, тъй като топката бе напуснала играта няколко секунди по-рано. Само три минути по-късно португалецът отново се разписа след отлично подаване в наказателното поле и елегентно преодоля Хорн. Н’Дика удвои резултата в 79-ата минута, когато надскочи всички в наказателното поле след идеално изпълнен корнер от Филип Костич и за втори път простреля Хорн.

След седмица Айнтрахт ще има трудната задача да посрещне шампиона Байерн (Мюнхен) в борбата си за място в топ 4, докато Кьолн ще продължи борбата си за спасение с домакинство на Щутгарт.