Реал Мадрид схруска Валенсия и е малко по-близо до върха от Барселона (видео)

Шампионът на Испания Реал Мадрид надигра убедително Валенсия с 2:0 в мач от 23-ия кръг на Ла Лига. Карим Бензема даде аванс на столичани в резултата с гол още в 12-ата минута, а половин час по-късно Тони Кроос бе точен за 2:0. "Белите" контролираха действията на терена и напълно обезвредиха атаката на съперника си, който не сътвори почти нищо по-опасно за вратата на Тибо Куртоа. Така футболистите на Зинедин Зидан успяха да съкратят аванса на лидера в класирането Атлетико Мадрид на 5 точки. "Дюшекчиите" в момента са с 54 точки, но и с две срещи по-малко от градския си съперник. Реал Мадрид е вече с 49 точки и измести от втората позиция Барселона. Каталунците са с 46 точки, но и мач по-малко от "лос бланкос". Лошата новина за Зидан от мача е поредната контузия на Дани Карвахал, който още през първото полувреме трябваше да бъде принудително заменен.

Реал Мадрид записа днес трета поредна победа за първенство, а Валенсия заема 12-о място в класирането с 24 точки и е опасно близо до зоната на изпадащите. Тимът на Зинедин Зидан на практика днес си отмъсти на "прилепите" за поражението си от тях с 1:4 на "Местайя" по-рано през сезона.
Марко Асенсио, Карим Бензема и Винисиус Жуниор оформиха нападателното трио на "белите", а Мануел Вайехо и Максимилиано Гомес бяха двамата в атака за "прилепите".

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

В 9-ата минута бразилският халф Каземиро тества стража на гостите Хауме с изстрел от далечно разстояние и вратарят с крак изби, а секунди по-късно Марко Асенсио опита изстрел от движение, но той се получи доста неточен.
В 12-ата минута Реал Мадрид вече бе напред в резултата. Френският нападател Карим Бензема получи топката около ъгъла на наказателното поле вляво от вратата на Валенсия, създаде си необходимото пространство и с блестящ техничен изстрел изпрати топката в долния ляв ъгъл на безпомощния Хауме - 1:0.
В средата на първата част десният бек на Реал Мадрид Даниел Карвахал, който тъкмо се завърна в игра след контузия, получи травма и в 26-ата минута бе сменен от Лукас Васкес.
"Прилепите" не съумяваха да застрашават по никакъв начин вратата на Тибо Куртоа, а в 35-ата минута Бензема бе близо и до второ попадение, но се размина с топката пред противниковата врата след подаване отдясно.
В 42-ата минута превъзходството на "лос меренгес" доведе до втори гол във вратата на Хауме. Домакините сътвориха прекрасна атака, при която резервата Васкес подаде на заелия отлична позиция на границата на наказателното поле Тони Кроос и германският халф с много прецизен изстрел насочи топката в долния ляв ъгъл на стража на Валенсия.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Осем минути след паузата Макси Гомес опита далечен изстрел към Тибо Куртоа, който през цялото първо полувреме бе просто наблюдател на случващото се на терена. Белгийският страж реагира отлично на силния изстрел и изби топката.
В 61-ата минута топката за трети път се озова във вратата на гостите, но попадението бе отменено заради засада. След бърза атака на "белите" Ферлан Менди получи пас от Винисиус в наказателното поле, финтира бранител на "прилепите" и с премерен шут реализира за 3:0, но след консултация на рефера Санчес Мартинес с ВАР голът бе анулиран заради меко казано "тънка" засада на френския ляв бек.
В 78-ата минута Ферлан Менди имаше възможност отново да изпрати топката във вратата на Хауме. Французинът изведнъж се оказа в центъра на атаката на "белите" и бе намерен отлично от Бензема на метри пред вратата на Валенсия, но се засуети и не успя да ненесе хубав удар. До края на мача не се случи нищо по-запомнящо се и мадридчани постигнаха една от най-убедителните си и лесни победи от началото на сезона, при това срещу съперник, който нерядко създава проблеми на водещите отбори в испанския футбол.