ЦСКА 1948 затвърди позиция в топ 6 след измъчен успех над Царско село (видео+галерия)

ЦСКА 1948 спечели с 2:1 домакинството си на Царско село. Така отборът на Красимир Балъков затвърди позиция в челната шестица на efbet Лига, след като вчера Черно море не успя да надвие Локомотив (Пловдив). Срещата не предложи лош футбол и се игра при много добър за метеорологичните условия терен. "Червените" откриха след автогол на Панайотис Лука в 23-ата минута. В средата на второто полувреме бургазлията Димитър Костадинов изравни, а в 74-ата минута Георги Русев донесе трите точки на своите с точен удар от бялата точка. В края "царете" можеха да изравнят, но шут на Емануил Манев се отби в гредата.

В петата минута футболистите на ЦСКА 1948 поиска дузпа, след като топката срещна ръката на Лъчезар Балтанов в наказателното поле на Царско село. Реферът Ивайло Стоянов обаче подмина ситуацията.

Две минути след това Лука застраши вратата на Даниел Наумов с глава, но топката мина встрани от целта. В десетата минута Серкан Юсеин стреля опасно от фаул, но Джони Пласид се хвърли и отби. Веднага след това топката се удари в ръката на Дилан Мертенс в пеналтерията на "царете", но отново не последва съдийски сигнал.
В 22-ата минута Пласид направи още едно спасяване. Георги Русев шутира опасно, но френският вратар на "царете" спаси. Последва корнер, след който Панайотис Лука матира своя страж - 1:0 за ЦСКА 1948.

В 29-ата минута Андерсон направи голям пропуск пред рамката на домакините. Бразилският нападател се оказа на чудесна позиция пред голлинията на ЦСКА 1948, но не съумя да накаже Наумов.

В 59-ата минута Денислав Александров можеше да удвои за "червените". Крилото се освободи от Ивайло Марков и стреля към далечния ъгъл, но топката профуча покрай целта.
В 67-ата минута Царско село изравни резултата. Димитър Костадинов получи топката на десетина метра от вратата на Наумов и с премерен удар прониза стража на "червените" - 1:1.
В 74-ата минута обаче ЦСКА 1948 поведе отново. Марио Топузов беше задържан в пеналтерията от Балтанов и реферът Стоянов посочи бялата точка. Георги Русев нанесе удар, който мина близо до ръката на Пласид, но в крайна сметка топката се спря в мрежата - 2:1 за хората на Бала.

В 83-ата минута Даниел Наумов имаше късмет, след като Манев стреля в страничната греда и резултатът се запази. Така успехът отиде в сметката на ЦСКА 1948.

ЦСКА 1948 2:1 Царско село

1:0 Панайотис Лука (23 - автогол)