Меси и младоците на Барса развинтиха Алавес (видео)

Барселона продължи победната си серия в Ла Лига, записвайки 7-и пореден успех на сметката си. Тази вечер каталунците разбиха с 5:1 Алавес на своя "Камп Ноу" в срещата между двата тима от 23-ия кръг. Домакините излязоха в този мач с експериментален състав с доста младоци в него, за да спестят сили за предстоящата битка с ПСЖ в Шампионската лига, но те не разочароваха. Тринкао изигра нов силен двубой, вкарвайки два гола в 29-ата и 74-ата минута. Лионел Меси също се разписа на два пъти в 45-ата и 75-ата минута, а петият гол за домакините бе за Жуниор Фирпо в 80-ата минута. Почетното попадение за гостите пък реализира Луис Роха в 57-ата минута.

Роналд Куман бе избрал да заложи на Антоан Гризман, Лионел Меси и Тринкао в атака. В средата на терена пък действаха Рики Пуч, Серхио Бускетс и Илаиш Мориба, който дебютира с екипа на каталунците в Ла Лига.
Алавес излезе с Лукас Перес и Хоселу в атака. Иниго Кордоба и Едгар Мендес бяха на двете крила, а в центъра на терена играта движеха Томас Пина и Родриго Баталия.

Първата възможност в мача бе за домакините. В 4-ата минута Тринкао отправи опасен удар, но той премина до гредата.

Гостите обаче бяха близо до откриване на резултата в 27-ата минута, когато Баталия отправи истинска бомба по посока на Марк-Андре тер Стеген, който се отчете с блестящо спасяване.

Само две минути по-късно Барса откри резултата. Оскар Мингеса напредна отляво и центрира за непокрития Мориба в наказателното поле, той овладя и върна към нахлуащия Тринкао, който със силен шут успя да отбележи за 1:0.

В 37-ата минута домакините вкараха втори гол, който обаче не бе зачетен. Гризман излезе очи в очи с вратаря, ударът му бе спасен, но при добавката Меси бе точен. Положението обаче бе разгледано с ВАР и се видя, че французинът е бил в засада.

В 45-ата минута Меси все пак удвои резултата. Той получи прекалено много свобода да дриблира пред наказателното поле, освободи си пространство и със силен шут по земя и с помощта на гредата вкара красив гол за 2:0.

Алавес започна силно втората част. В 48-ата минута Лукас Перес нахлу на скорост в наказателното поле и стреля, но от труден ъгъл не успя да намери очертанията на вратата.

По-добрата игра на гостите даде резултат. В 57-ата минута Илаиш Мориба сбърка един пас и позволи на Луис Риоха да открадне топката, да напредне и да реализира за 2:1.

В 61-ата минута Меси имаше чудесна възможност да стреля от фаул, той отправи добър изстрел в очертнията на вратата, но твърде слаб и вратарят на гостите спаси.

Минута по-късно домакните стигнаха до нова възможност на контраатака. Тринкао изскочи зад защитата и шутира към вратата, но не успя да отбележи.

След това Барса организира много красива атака на скорост с едно докосване, Меси бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му бе встрани.

В 66-ата минута каталунците изградиха нова страхотна атака. Този път Гризман бе изведен с прехвърлящ пас зад защитата и той стреля от воле, но покрай вратата.

Натискът на домакините обаче даде резултат и те вкараха два бързи гола за две минути. Първо в 74-ата Меси бе изведен очи в очи с вратаря Фернандо Пачеко, който в първия момент успя да блокира устрема на аржентинеца, но там дебнеше Тринкао, който прати топката в опразнената врата.

В 75-ата минута Меси все пак удвои головата си сметка. Той напредна пред наказателното поле и с мощен шут се разписа за 4:1.

В 80-ата минута и Жуниор Фирпо се присъедини към голмайсторите за своя тим. Меси изведе с прехвърлящ пас Гризман в наказателното поле, той пусна успоредно на голлинията за Фирпо, който отблизо вкара на празна врата.

В 89-ата минута Тринкао можеше да запише първия си хеттрик за Барса, но негов гол бе отменен заради засада.

С тази победа Барселона събра актив от 46 точки и излезе на 2-ото място във временното класиране. Алавес пък остава 16-и с 22 точки на сметката си.