Али Соу измъкна ЦСКА-София от ледения ад на "Овча купел", гредите спряха Славия (видео+галерия)

ЦСКА-София стартира с победа пролетния полусезон в efbet Лига. Червените надиграха изключително трудно Славия с 1:0 на тежкия терен в "Овча купел". Единственото попадение реализира Али Соу в 24-ата минута, а белите трябва да съжаляват, че не спечелиха поне точка.

На два пъти гредите лишиха домакините от гол след удари на Радослав Кирилов и Георги Вълчев.

87 Славия - ЦСКА-София
Наставникът на Славия Александър Тарханов заложи на три от новите попълнения - Надер Гандри, Ерол Дост и Петер Макрилос.
Червените пък стартираха с любопитна халфова линия. По крилата атакуваха Джером Синклер и Брадли Мазику. В средата на терена бяха Тиаго, Адалберто Пеняранда и Тибо Вион.
Първата голова възможност стана факт в 10-ата минута. Тогава Ради Кирилов овладя в наказателното поле на червените, завъртя се на 90 градуса и стреля от 15 метра, а топката срещна лявата греда.
В 16-ата минута Соу шутира от 20 метра, но в аут. Само 120 секунди по-късно домакините нацелиха за втори път греда. Това стана след центриране от корнер и удар с глава на Георги Вълчев.
ЦСКА-София отговори подобаващо в 24-ата минута, когато Брадли Мазику центрира към Соу, таранът овладя на гърди и останал очи в очи с Вуцов вкара покрай плонжа на вратаря.
Секунди по-късно Вуцов изби добър шут на Вион.
След половин час игра Бусато изби в корнер изстрел на Кирилов. Славия изпусна още едно чисто положение в 32-ата минута. Кирилов върна отляво към непокрития Рангелов, който стреля с едно докосване, но ударът му от 13-14 метра профуча над напречната греда.
Втората част бе доста по-скучна от първата. Нещата се промениха около 75-ата минута. Първо червените организираха опасна атака отляво, но тя не завърши с удар. Секунди по-късно Вълчев се озова сам срещу вратаря, но си поведе дълго топката и Бусато улови.
Соу получи възможност да удвои в 77-ата минута, когато засече центриране от корнер, но ударът му с глава от близка дистанция не се получи по най-добрия начин и топката излезе в аут.
До края на двубоя Славия натисна ЦСКА-София и организира два-три опасни набега отдясно, но те не бяха изиграни по най-добрия начин. Именно заради това белите не изравниха в заключителните секунди на даденото от рефера четириминутно продължение. Макрилос се откъсна отдясно в наказателното поле, стигна почти до малкия пеналт и пробва центриране по земя към свой съотборник. То не сполучи, но топката се върна в него. Последва удар от 7-8 метра, който обаче бе твърде слаб и не затрудни Бусато.

СЛАВИЯ - ЦСКА-СОФИЯ 0:1