Холанд не спира да вкарва, но Дортмунд си остава в нокдаун (видео)

В навечерието на подновяването на битката в Шампионската лига отборът на Борусия (Дортмунд) не показва никакво подобрение и записа нов неубедителен двубой в Бундеслигата - 2:2 срещу Хофенхайм на “Сигнал Идуна Парка”. “Жълто-черните” даже бяха на крачка от загуба, но в 81-вата Ерлинг Холанд им спести това с изравнително попадение. Вестфалци вече имат само една победа в последните шест кръга и рискуват да се отдалечат от местата в зона "Шампионската лига", ако конкурентите постигнат добри резултати.

Временният треньор Един Терзич не се притесни да забие на пейката капитана Марко Ройс, като в същото време даде шанс на младоци като Джуд Белингам и Джовани Рейна.

Хофе е назад в класирането, но определено търпи развитие при новия треньор Себастиан Хьонес и това си пролича и днес. Гостите пропуснаха две 100-процентови положения още при 0:0, като и в двата случая Иляс Бебу излизаше сам срещу вратаря Марвин Хитц, но не успяваше да реализира. Той направи това първо в 18-ата минута, а след това и в 24-ата.

За нещастие на Хофенхайм секунди след втория пропуск Джейдън Санчо се измъкна по лявото крило и вкара за 1:0 в полза на Борусия.

След седем минути обаче футболистите в сини екипи изравниха чрез Мунас Дабур - 1:1

В 50-ата Хитц отрази опасен изстрел на същия този Дабур, но след последвалия корнер вратарят боксира топката в лицето на Бебу, за да влети тя в мрежата му - 2:1 за Хофе.

След час игра за домакините се появиха наведнъж трима, сред които Ройс и поредната сензация в клуба - Юсуфа Мукоко.

Холанд обаче беше този, който за пореден път се нагърби с отговорността. Девет минути преди края снажният норвежец вкара за 2:2. При попадението един от футболистите на Хофенхайм - Стефан Пош, се нахвърли върху Холанд, търсейки му сметка защо не е спрял да играе, тъй като по това време на терена лежеше състезател на гостите - Мунас Дабур. От повторенията обаче се видя, че още докато Дабур беше на земята, неговите съотборници владееха кълбото. Тяхна грешка доведе до пас към Холанд при въпросното положение за 2:2.

Хофенхайм пропусна да спечели в добавеното време, когато Мият Гачинович не успя да уцели вратата от 2-3 метра.

През идната седмица и двата тима се завръщат в евротурнирите. В сряда Борусия гостува на Севиля в мач от 1/8-финалите в Шампионската лига, а на следващия ден Хофе излиза срещу Молде в битка от 1/16-финалите в Лига Европа, като този двубой ще е във Виляреал.