Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

РБ Лайпциг съкрати изоставането си от Байерн

Отборът на РБ Лайпциг спечели с 2:1 домакинството си на Аугсбург, с което беше дадено началото на 21-ия кръг в Бундеслигата.

Така РБ Лайпциг събра 44 точки и вече изостава само на 4 от лидера Байерн (Мюнхен), който е и с мач по-малко. Аугсбург пък остана 13-и с 22 точки.

Дани Олмо даде аванс на домакините в 38-ата минута от дузпа. Само пет по-късно Кристофър Нкунку удвои.

През втората част РБ Лайпциг продължи да доминира, но не успя да отбележи нов гол. Така се стигна до 77-ата минута, когато Даниел Калиджури вкара почетно за Аугсбург от нищото, което направи интересни заключителните минути. Калиджури се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мадс Педерсен. Резултатът обаче се запази и така саксонците заслужено се поздравиха с успеха.