Болоня и Беневенто не се победиха, Антов остана на скамейката

Втори шанс за Антов - отново е в групата на Болоня

Отборите на Болоня и Беневенто завършиха 1:1 в първия двубой от 22-ия кръг на Серия А, който се проведе на тежкия терен на "Ренато Дал'Ара". Българският защитник на домакините Валентин Антов беше в групата на треньора Синиша Михайлович, но не получи минути за изява. С равенството Болоня и Беневенто останаха с равен брой точки - по 24, като заемат съответно 13-ото и 14-ото място.

Домакините стартираха ударно, като успяха да открия резултата още преди да е изтекла първата минута, а автор на гола стана Никола Сансоне.

Минути преди края на първото полувреме японецът Такехиро Томиясу можеше да отбележи много красив втори гол за Болоня, но ударът на 22-годишния футболист мина на половин метър встрани от вратата.

Второто полувреме се изигра под обилен снеговалеж, което се отрази и на играта, като грешките се увеличиха. Така се стигна до 60-ата минута, когато Беневенто стигна до изравнително попадение. След продължителна атака и лоша намеса на стража Лукаш Скорупски, Николас Виола успя технично с пета да прати топката в мрежата. До края Болоня се опита да стигне до трите точки, като принуди Беневенто да пази резултата, но до нов гол не се стигна.