Анже елиминира Рен за купата

Отборът на Анже победи Рен с 2:1 у дома и се класира за 1/16-финалите на турнира за Купата на Франция.

Резултатът на стадион "Раймон Копа" беше открит още в четвъртата минута от Анжело Фулжини.

В 14-ата минута Фулжини от дузпа удвои за домакините, които след това се прибраха да пазят резултата, а след почивката Рен упражни чудовищен натиск.

Статистиката показа 88 процента владеене на топката през второто полувреме за възпитаниците на треньора Жулиен Стефан, но не стигнаха само до почетно попадение чрез Серу Гираси в 53-ата минута. До края гостите имаха няколко добри възможности да стигнат до нов гол, но пропуски направиха Гираси, Гбоно и Терие.

Така Рен стана седмият отбор от Лига 1, който напуска надпреварата в толкова ранна фаза след Реймс, Нант, Бордо, Ним, Дижон и Сент Етиен.