Копиехвъргачката Лили Стойчева е Спортист на 2020 г. за Хасково

Копиехвъргачката Лили Стойчева е Спортист на Хасково за 2020 година. Лекоатлетката от Клуб "Атлетик" събра най-много гласове в традиционната анкета сред спортни деятели и журналисти. Тя бе наградена на кратка церемония при спазване на всички противоепидемични мерки в спортната зала "Дружба" в областния център от кмета на общината Станислав Дечев тази вечер.

Стойчева е сребърна медалистка от държавното първенство и подгласнична на победителя в международен турнир в Пловдив. След нея в класацията останаха каратеката в категория 67 кг. Васил Ривов и борецът в категория 82 кг. Радослав Русев. За отбор на годината бе избран сребърният медалист от държавното отборно първенство по бадминтон при мъжете - Бадминтон клуб "Хасково".

При юношите и девойките за трети път първенец стана боксьорът Емирджан Мехмед, републикански шампион, носител на Купа България и трети на Европейското първенство. Най-добър отбор при юношите и девойките е Клубът по аеробика "Мега спорт" с две златни държавни отличия и международен първенец от турнир в Пловдив. Треньор на 2020 година стана боксовият наставник Младен Сталев. Класираните в отделните категории получиха парични награди, плакети, грамоти и подаръци.

В приветствието си кметът на Хасково Станислав Дечев определи изминалата 2020 година като тежка за спорта и изрази надежда за по-добри времена и завръщане към нормалността занапред. "Тази година ще инвестираме сериозни финансови средства в два големи спортни обекта - ремонта на стадион "Младост" и изцяло нов спортен комплекс на ул. "Панорама" с покрит плувен басейн, игрища и зали, изтъкна Дечев.

Снимка: haskovo.info