Беретини и Фонини с победи

За третия кръг в Australian Open се класира деветият в схемата Матео Беретини. Италианецът се наложи над чеха Томаш Махач с 6:3, 6:2, 4:6, 6:3 за 2 часа и 43 минути.
Беретини наниза 19 аса в хода на срещата и допусна само един пробив, който дойде в последния гейм на третия сет. През останалото време италианецът контролираше играта срещу намиращия се на 199-о място в света Махач.
В изцяло италианска афера поставеният под номер 16 в схемата Фабио Фонини победи с 4:6, 6:2, 2:6, 6:3, 7:6(14:12) Салваторе Карузо.
Мачът продължи 3 часа и 47 минути, но веднага след края му двамата показаха, че са запазили сили и за разгорещен спор. Двамата разменяха реплики на висок тон в продължение на няколко минути, преди да се отправят към съблекалните.
Иначе самият двубой премина през серия от обрати. 28-годишният Карузо на два пъти повеждаше със сет, а в тайбрека водеше с 5:1 и със 7:5 точки. В петия сет обаче се играе до спечелването на 10 точки в тайбрека и Фонини първи стигна до такава. Той пропиля общо три възможности да затвори мача, спаси една такава при свой сервис и в крайна сметка от четвъртия път с мощен сервис по диагонало затвори мача с 14:12 точки.
В третия кръг Фонини ще играе с победителя от мача между Алекс де Минор (Австралия) и Пабло Куевас (Уругвай).

Една от изненадите на деня поднесе американецът Макензи МакДоналд. МакДоналд, заемащ 192-ро място в ранглистата на АТР, спечели с 6:4, 6:2, 4:6, 6:4 срещу поставения под номер 22 хърватин Борна Чорич. Американецът записа едва 26 печеливши удара в мача, но се възползва максимално от 53-те непредизивакни грешки на Чорич, както и от петте му двойни на сервис.
МакДоналд, който никога досега не е играл трети кръг в Мелбърн, ще срещне в спор за място на осминафиналите южноафриканеца Лойд Джордж Харис, който надделя в пет сета над австралиеца Алексей Попирин.