Кристиан Димитров с важна роля за драматична победа на Хайдук (видео)

Отборът на Хайдук (Сплит) записа важна победа с 1:0 в дербито с Риека от 20-ия кръг на първенството на Хърватия. Българският национал Кристиан Димитров започна като титуляр и записа пълни 90 минути на терена, като имаше важна роля при отбелязването на победния гол за своя тим.

Успехът на гостите от Сплит дойде много драматично с попадение в 4-ата минута на добавеното време. Тогава топката бе центриране към наказателното поле, Кристиан Димитров игра с глава и я прати по посока на Мило Цакташ, защитник опита да се намеси, но не го направи добре и кълбото все пак стигна до резервата на Хайдук, който отблизо вкара за 0:1.

Така тимът от Сплит събра актив от 26 точки и се намира на 5-ото място в класирането. Риека остава на 4-ата позиция с 30 точки и мач по-малко.