Севиля изкова солидна преднина след първия сблъсък с Барса (видео)

Севиля взе солидна преднина от 2:0 след първия 1/2-финален сблъсък с Барселона в турнира за Купата на Испания. Домакините на "Рамон Санчес Писхуан" се възползваха по-добре от възможностите си и с попадения на Жул Кунде в 25-ата и Иван Ракитич в 85-ата минута постигнаха много ценна победа. Така възпитаниците на Юлен Лопетеги могат да гледат с оптимизъм към реванша на "Камп Ноу" на 3 март, докато каталунците са поставени до стената и ще трябва да търсят задължителен успех на свой терен и то с три гола разлика.

Домакините залагат на Юсеф Ен Несири, Алехандро Гомес и Сусо в атака. В средата на терена пък се разчита на Иван Ракитич, Жоан Жордан и Фернандо.

Роналд Куман пък е избрал Усман Дембеле, Лионел Меси и Антоан Гризман да си партнират в предни позиции. В центъра на терена пък започнаха Френки де Йонг, Педри и Серхио Бускетс.

Барса започна мача по-активно и в 11-ата минута създаде и първата голяма голова възможност. Антоан Гризман пусна перфектен пас за Меси в наказателното поле, но ударът на аржентинеца бе спасен от вратаря.

Севиля отговори с много коварен удар по земя на Жул Кунде в 19-ата минута, който премина опасно близо до гредата.

В 22-ата минута Меси комбинира с Дембеле и стреля от границата на пеналта, но много неточно.

Домакините откриха резултата в 25-ата минута. Защитникът Жул Кунде изненадващо се включи в предни позиции. Французинът направи страхотен пробив на скорост, елиминира няколко противникови играчи и вкара за 1:0.

В края на полувремето Севиля имаше нов отличен шанс. Серхио Ескудеро отправи силен шут и само блестящата намеса на Марк-Андре тер Стеген попречи да се стигне до втори гол.

В 54-ата минута Меси стреля извън наказателното поле и вратарят Буну трябваше да прави важно спасяване, за да опази вратата си.

В 73-ата минута Матеу Лаос взе доста странно решение. Сусо задържа Жорди Алба в наказателното поле, но съдията реши, че нарушението е извън пеналта и не отсъди дузпа.

Три минути по-късно Дембеле шутира по земя, но след рикошет топката премина покрай вратата.

Вместо Барса да изравни, Севиля издебна своя шанс и нанесе втори удар. Домакините организираха бърза контраатака, Ракитич излезе очи в очи с Тер Стеген и със силен удар под напречната греда вкара за 2:0.

В 90-ата минута гостите имаха добър шанс да вкарат почетен гол, но изстрел на Меси от фаул бе спасен от вратаря Буну.

Така Севиля си свърши работата по най-добрия начин и вече с единия крак е на финала. Все пак Барса има шанс да потърси обрат в реванша на свой терен, а каталунците вече са правили подобно нещо точно срещу севилци, така че е рано да бъдат отписвани.