Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Манчестър Сити няма спирачки (видео)

Манчестър Сити продължи победната си серия и записа 15-и пореден успех във всички турнири. Отборът на Джосеп Гуардиола спчели с 3:1 гостуването си на втородивизионния Суонзи и се класира за четвъртфиналите на Купата на Англия.

За разлика от предишния кръг, когато "гражданите" имаха някои проблеми, този път те не подцениха съперника и тотално надиграха третия в Чемпиъншип. Кайл Уокър откри резултата след половин час игра, а в началото на второто попадения Рахийм Стърлинг и Габриел Жезус се разписаха. В 77-ата минута влезлият като резерва Морган Уиттейкър отбеляза почетно попадение за домакините.

Ман Сити счупи рекорда за поредни победи, постигани от отбор от елита, след като записа 15. Последните няколко дни тимът делеше постижението от 14 поредни успеха заедно с Престън (1891-92) и Арсенал (1987). Днешният резултат бе и победа номер 200 за Гуардиола като мениджър на "гражданите".

Гуардиола бе направил седем промени от мача с Ливърпул, но отборът му не изглеждаше много по-слаб. Той бе сменил цялата си защита и даде шанс на вратаря Зак Стефън.
"Гражданите" подходиха сериозно към срещата и много рано започнаха да създават положения. Още във втората минута Жезус тества вратаря на домакините с удар от дистанция. Бразилецът пропусна добра възможност в 15-ата минута, когато засече топката в наказателното поле, но я прати покрай вратата. Секунди по-късно Лапорт стреля с глава след ъглов удар, но и той не намери целта.
При следващата добра ситуация Феран Торес бе изведен от Жезус и отправи изстрел по диагонала, но Уудман направи отлично спасяване. Вратарят обаче нямаше какво да направи в 30-ата минута. Тогава ниско центриране на Кайл Уокър се озова в мрежата. Торес и Жезус опитаха да отклонят топката, но не стигнаха до нея.
Суонзи опита да отговори и бързо стигна до положение пред вратата на съперника, но удар с глава на Фултън не намери вратата. В 40-ата минута домакините бяха близо до изравняване. Лоу получи топката на отлична позиция, но Ерик Гарсия се намеси решително и предотврати удара.
След почивката Ман Сити бе по-ефективен и сложи край на малкото останала интрига с два гола до 50-ата минута. Родри изведе отлично Стърлинг, който бе получил прекалено много пространство. Английският национал напредна и прати топката покрай вратаря. Последва удар на Торес над вратата, а секунди по-късно защитата на домакините сама си усложни ситуацията.
Опитът на бранителите на Суонзи да изнесат топката завърши с грешка. Топката бе изгубена, Гюндоган я прати към Бернардо Силва в наказателното поле, а той я отклони с глава към Жезус. Бразилецът великолепно я овладя със завъртане и разстреля Уудман.
Към средата на втората част и двамата мениджъра извършиха доста смени. Шанс за изява за Сити получиха 19-годишният Томас Дойл и 20-годишния французин Клаудио Гомес. В 74-ата минута домакините се разминаха с ново попадение във вратата си. Риад Марез центрира остро, а Латибодие бе пред голлинията. Топката обаче бе избита от бранител, а Фодън не успя да уцели опразнената врата при добавката.
Малко по-късно Суонзи стигна до почетно попадение след хубаво изпълнение на Уиттейкър. Тимът на Стив Купър нямаше сили за повече и трябваше да се радва, че не получи повече голове. Дойл пропусна добра възможност за гостите шест минути преди края.
СУОНЗИ - МАН СИТИ 1:3
0:1 - Уокър (30)
0:2 - Стърлинг (47)
0:3 - Жезус (50)
1:3 - Уиттейкър (77)